کد خبر: ۵۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
براساس تازه ترین نظرسنجی‎ها ، بیشتر کارکنان صنعت دریانوردی که به فعالیت در بخش خشکی این صنعت مشغولند بر این باورند که با کمبود آموزش روبرو هستند.

تازه‎ترین نظرسنجی از کارکنان صنعت دریانوردی که توسط موسسه Halcyon انگلیس و مرکز آموزش‎های آنلاین Coracle انجام شد، نشان می‎دهد که بیشتر کارکنان صنعت دریانوردی که به  فعالیت در تاسیسات خشکی این صنعت مشغولند بر این باورند که با کمبود آموزش و فرصت‎های پیشرفت روبرو هستند.

به گزارش گروه بین الملل  ماریمن تایمز، بر اساس گزارش سال 2015 که با نظرسنجی از سه هزار نفر از کارکنان صنعت دریانوردی در همه بخش‎ها انجام شد، بیش از نیمی از شرکت کنندگان بر این عقیده بودند که کارفرمایان آنها فرصت آموزشی در اختیار آنها قرار نمی‎دهد و یا اینکه هزینه آموزشی به آنها پرداخت نمی کنند و حتی آنها را به آموزش ترغیب نمی کنند.

نویسندگان این گزارش هشدار داده‎اند که با در نظر گرفتن شرایط بد بازارهای دریایی که موجب کاهش ارتقای شغلی و رشد حقوق ها در این صنعت شده است، بدون آموزش مناسب و ایجاد فرصت‎های توسعه برای کارکنان، کارفرمایان ممکن است کارکنان خوب و ماهر خود را از دست بدهند.

هیدی هزلتین،مدیرعامل Halcyon، گفت: "کارفرمایان صنعت کشتیرانی باید بر راهبردهای نگه‎داشت نیروهای خوب و ماهر خود تمرکز کنند. این راهبرد می‎تواند اتخاذ ساختار سلسله مراتبی باشد که در آن پیشرفت شغلی در کنار فرصت های آموزشی به خوبی مشخص شده است. کارفرمایان باید خارج از چارچوب‎های معمول فکر کنند و چیزی بیش از حقوق به کارمندان خود ارائه دهند. صنعت کشتیرانی همچنان صنعتی کارمند محور است اما تفکر بیشتری باید با توجه به شرایط سخت کاری این صنعت، وارد ساختار آن شود."

وی افزود:"بدون افزایش حقوق، پتانسیل ارتقای شغلی، و آموزش و فرصت‎های توسعه احتمال اینکه کارکنان بیشتری را از دست بدهیم بالا می رود و  اکنون زمان این است که صنعت در این رویه خود بازنگری کند."

این نظرسنجی نشان داد که در 12 ماه گذشته حقوق پایه 47 درصد از شرکت‎کنندگان در این تحقیق افزایش داشته است و 58 درصد از آنها مقادیری پاداش گرفته اند. در این میان، کارمندان در آسیا بیشترین مقادیر افزایش حقوق و دریافت پاداش را داشته اند.

سنگاپور از نظر 23 درصد از کارکنان صنعت کشتیرانی مطلوبترین مکان برای کار و زندگی بوده است و در صدر این فهرست قرار دارد. انگلیس و اروپای شمالی در مکان های بعدی قرار دارند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: