کد خبر: ۵۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران با حمایت اتاق بازرگانی ایران تاسیس شد.

مدیرعامل کشتیرانی آراباختر از تشکیل فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران خبر داد.

مسعود پل مه  به خبرنگار مارین تایمز گفت: به منظور اجماع و ایجاد وحدت رویه در نیازهای یکسان صنفی، تمرکز بر ارتقاء جایگاه و توانمندی تشکلهای کشوری، افزایش قدرت چانه‌زنی ، جلوگیری از تشتت آراء و نظرات در حوزهای مختلف صنعت حملونقل اعم از جادهای ، دریایی ، ریلی و هوایی ، خدمات بندری و گمرکی ، و همه زیر بخشهای لجستیکی ، فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران با حمایت اتاق بازرگانی ایران تاسیس شد.

رئیس فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران با بیان اینکه بعضی از مشکلات صنفی دارای عمومیت بوده و باید در سطح کلان مورد بررسی و مذاکره قرار گیرد،یادآور شد: یکی از مزیتهای فدراسیون تمرکز بر حل و فصل جامع این قبیل موارد است مثلا یک مشکل برای یکی از صنوف و یا انجمن‎ها وجود دارد اگر برای دیگری هم وجود داشت به صورت مجزا پیگیری نشود بلکه از جانب فدراسیون پیگیری و رفع شود که هم تصمیم جامع گرفته و هم از اتلاف زمان و منابع جلوگیری شود درانتها نتیجه برای همه ذینفعان دارای کاربرد خواهد بود .

 وی افزود: در حال حاضر مسائلی همچون مالیات، تامین اجتماعی، امور بانکی و... مشکل تمامی انجمن ها و اتحادیهها است بنابراین باید متمرکز و واحد رفتار کرد.

پلمه با اشاره به اینکه همه تشکل‎ها، انجمن‎ها و صنوف قائم به ذات و نفس تاسیس خود فعالیت خواهند داشت و با تاسیس فدراسیون هیچگونه محدودیتی یا تداخلی در حوزه فعالیت آنها به‎وجود نخواهد آمد و فقط مسائل کلان در این فدراسیون تعیین میشود، گفت: به منظور جلوگیری از جزیره‎ای عمل کردن این حوزه مهم اقتصاد و لزوم تمرکز بر نیازهای واقعی بخش و خلع کلان نگری در حوزه ، چنین فدراسیونی تاسیس و تشکیل شد به طوری که  تاکنون 13 انجمن کشوری در آن عضویت یافته‎اند.

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: