آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۵۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
از دو هفته گذشته حدود سه هزار و 480 زائر حسینی از طریق بندر خرمشهر به‎ بندر بصره عراق سفر کرده‎اند که این تعداد در مقایسه با سال گذشته 1.2 درصد افزایش دارد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از جابجایی حدود سه هزار و 480 زائر از طریق بندر خرمشهر به بندر بصره عراق طی دو  هفته اخیر خبر داد.

عادل دریس در گفتوگو با مارین‎تایمز با اشاره به اینکه از آغاز امسال بیش از 31 هزار نفر از طریق بندر خرمشهر به عراق و کویت تردد کرده‎اند، اظهار کرد: این میزان جابجایی مسافر از افزایش دو درصدی استقبال مردم در استفاده از این مسیر در مقایسه با سال گذشته حکایت دارد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون 12 هزار نفر از طریق بندر خرمشهر به عراق سفر کرده‎اند که این میزان جابجایی نیز افزایش چشمگیری را نسبت به آمار سال گذشته نشان می‎دهد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی و استقبال زوار  از مسیر دریایی خرمشهر - بصره گفت: از دو هفته گذشته تا امروز (هشتم آذرماه) حدود سه هزار و 480 زائر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از طریق بندر خرمشهر به‎ بندر بصره عراق سفر کرده‎اند که  این میزان در مقایسه با سال گذشته  1.2 درصد افزایش دارد.

به گفته  وی در مدت زمان مشابه سال گذشته حدود سه هزار و 435 زائر از طریق بندرخرمشهر به بصره تردد کردند .

دریس درباره امنیت مسافران و زائران حسینی در سفرهای دریایی نیز اظهار داشت : تامین امنیت این عزیزان بر عهده مرزبانی و دریابانی است که خوشبختانه تاکنون در مسیر بندر خرمشهر بصره امنیت کامل برقرار بوده و تاکنون مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات و تسهیلات خوبی که در مرز زمینی شلمچه در نظر گرفته شده‎است، زوار ترجیح می‏‎دهند تا بیشتر از مرز زمینی تردد داشته باشند به همین خاطر آمار تردد زوار از مرز زمینی بیشتر از مرز دریایی است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر درباره امکانات و ظرفیت‎های  مسافری بندر خرمشهر اظهار کرد:  ما در بندر خرمشهر  پایانه مسافری خلیجفارس را با ظرفیت روزانه جابه‎جایی 1200 مسافر داریم که این ظرفیت در ایام نوروز و اربعین که با استقبال مسافران و مواجه هستیم، قابل افزایش است.

به گفته دریس در حال حاضر سه شناور مسافری با ظرفیت تجمیعی 540 مسافر در مسیر بندر خرمشهر و بندر بصره تردد دارند که فاصله 12 مایلی این مسیر را تقریبا در یک ساعت طی میکند.

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: