کد خبر: ۵۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۵
اعضای جدید شورای سازمان بین المللی دریانوردی برای مدت دو سال از 2016 تا 2017 انتخاب شدند.

سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) با انتشار بیانیه‎ای اعلام کرد که در مجمع عمومی این سازمان که روز جمعه (6 آذر 94) برگزار شد، اعضای جدید شورای این سازمان برای مدت دو سال از 2016 تا 2017 انتخاب شدند.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، بر این اساس کشورهای چین، یونان، ایتالیا، ژاپن، نروژ، پاناما، کره جنوبی، روسیه، انگلیس، و آمریکا به عنوان 10 کشوری که بزرگترین سهم را در ارائه خدمات بین المللی دریانوردی دارند در گروه A این شورا قرار گرفتند.

در همین حال، کشورهای آرژانتین، بنگلادش، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، هلند، اسپانیا، و سوئد نیز به عنوان  10 کشوری که بیشترین سهم را در تجارت دریایی بین الملل دارند در گروه B قرار داده شدند.

در گروه C این شورا نیز 20 کشوری که سهم ویژه ای در حمل و نقل، و راهبری دریایی دارند قرار گرفتند. همچنین انتخاب این 20 کشور موجب برقراری توازن جغرافیایی در انتخاب اعضای شورا می‎‎شود.این 20 عضو شامل کشورهای استرالیا، باهاما، بلژیک، شیلی، قبرس، دانمارک، مصر، اندونزی، کنیا، لیبریا، مالزی، مالت، مکزیک، مراکش، پرو، فیلیپین، سنگاپور، افریقای جنوبی، تایلند، و ترکیه هستند.

شورای IMO بازوی اجرایی این سازمان است که زیر نظر مجمع، مسئول نظارت بر فعالیت های سازمان بین المللی دریانوردی است. این شورا در فاصله برگزاری مجمع های IMO تمامی وظایف مجمع را انجام می دهد. تنها وظیفه ای که شورا نمی‎تواند به آن وارد شود ارائه توصیه نامه به دولت ها در زمینه ایمنی دریایی و جلوگیری از آلودگی دریایی است.

شورای جدید بلافاصله پس از پایان بیست و نهمین مجمع عمومی سازمان در تاریخ دوم دسامبر (11 آذر 94)، صد و پانزدهمین جلسه خود را در همان تاریخ برگزار می‎کند. در این جلسه رئیس شورا و جانشین وی برای مدت دو سال انتخاب می شوند.

به گزارش مارین تایمز، مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی شهریورماه امسال و در دومین نشست شورای عالی مدیران ارشد ارگان‌های دریایی کشور که به منظور اتخاذ تصمیم و برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر و موثرتر روز جهانی دریانوردی و هفته ملی دریانوردی برگزار شد،از برنامه ریزی و اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی جهت کاندیداتوری در انتخاب شورای سازمان بین المللی دریانوردی(IMO)خبر داده و گفته بود: در ماه های گذشته اقدامات دیپلماتیک موثری جهت حمایت از ایران در انتخاب آتی شورای آیمو صورت گرفته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: