کد خبر: ۵۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) انتصاب آقای کیتاک لیم از کره جنوبی را به عنوان دبیرکل جدید این سازمان تائید کرد.

سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) انتصاب آقای کیتاک لیم از کره جنوبی را به عنوان دبیرکل جدید این سازمان تائید کرد. لیم  از ابتدای ژانویه 2016 میلادی برای مدت چهار سال به کرسی دبیرکلی IMO تکیه خواهد زد.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، لیم تا پایان ماه جولای 2015 میلادی مدیر بندر بوسان کره جنوبی بود. وی در سالهای 2006 تا 2009 میلادی نیز معاون نماینده دائم کره جنوبی در سازمان بین المللی دریانوردی بوده است. کیتاک لیم از سال 2002 تا 2004 نیز مسول زیرکمیته Flag State Implementation (FSI) بود.

دبیرکل جدید IMO گفت: "این سازمان با مشکلات و چالش هایی از جمله پیاده‎سازی برنامه ممیزی کشورهای عضو، آلایندگی کشتی‎ها، اجرای استانداردهای هدف محور، افزایش ترافیک در آبهای قطب، معرفی سامانه راهبری الکترونیک، کنوانسیون مدیریت آب توازن، فعالیت های مبارزه با دزدی های دریایی، امنیت سایبری، و استانداردهای ایمنی در کشتی‎های مسافری و ماهیگیری، و ... روبروست."

وی ادامه داد: "با این وجود، مطمئن هستم که با خرد جمعی و بصیرت کشورهای عضو و سایرین می توانیم در مقابل این طوفان ایستادگی کنیم و مشکلات اینچنین را حل نمائیم. امیدوارم به شکل واحدی بتوانیم عمل کنیم و با کمک تلاش‎های منحصر به فردی که تا کنون انجام گرفته و نیز دستاوردهای کنونی آینده جدیدی را برای IMO بسازیم."

در نشستی که میان کوجی سکیمیزو، دبیرکل کنونی IMO، و دبیرکل آینده این سازمان برگزار شد، سکیمیزو گزارش جامعی از دستاوردهای اخیر سازمان بین المللی دریانوردی، اهداف کنونی آن، ساختار دبیرخانه، سازو کارهای مالی IMO و سایر مسائل مربوط را در اختیار دبیرکل آینده قرار داد.

شورای سازمان بین المللی دریانوردی که متشکل از 40 عضو این سازمان است در ماه ژوئن امسال آقای لیم را به سمت دبیرکلی جدید سازمان برگزید. این انتخاب باید به تصویب مجمع IMO نیز می رسید که این اتفاق در جلسه ای که برای بررسی امور مربوط به این سازمان از پنجشنبه (5 آذر 94) تشکیل شده و تا 11 آذر ادامه خواهد داشت، به تصویب رسید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: