کد خبر: ۵۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
دزدان دریایی خدمه یک کشتی باری را در آبهای نیجریه به گروگان گرفتند.

مقامات لهستان اعلام کردند که یک کشتی باری این کشور در آبهای نیجریه مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته است که طی آن کاپیتان کشتی و چهار نفر از خدمه کشتی نیز به گروگان گرفته شدند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز ،این حمله یکی از نخستن حوادث از این دست در سال جاری در یکی از خطرناک ترین مسیرهای دریایی جهان است.

شرکت EuroAfrica، اپراتور این کشتی کانتینری 10هزار تنی اعلام کرد که دزدان دریایی شبانه و به وسیله دو قایق به کشتی Szafir نزدیک شده و وارد آن شده اند.

ویتولد واسزیکوسکی، وزیر امور خارجه لهستان، روز جمعه (6 آذر 94) در کنفرانس خبری در ورشو لهستان اعلام کرد که هویت ربایندگان تا کنون مجهول مانده و هیچگونه درخواستی از طرف آنها مطرح نشده است. دولت لهستان در حال گفتگو با مقامات نیجریه برای حل ین معضل هستند.

واسزیکوسکی ادامه داد که در میان ربوده شدگان افسرانی هستند که بدن آنها کشتی قادر به حرکت نیست. وی گفت: "بقیه خدمه کشتی، شامل 11 نفر، همگی در کشتی هستند و سالم و ایمن هستند گرچه کشتی خسارت‎هایی دیده است."

کشتی یاد شده در 56 کیلومتری سواحل نیجریه لنگر انداخته بود و اپراتور کشتی در حال اعزام فردی بود که کشتی را به بندر هدایت کند.

کارشناسان امنیتی آبهای نیجریه را یکی از خطرناک‎ترین و مرگبارترین مناطق دنیا می شمارند زیرا که دزدان دریایی این منطقه گاه به گاه به کشتی‎های نفتکش حمله  و علاوه بر سرقت کشتی برای دریافت باج اقدام به گروگانگیری می‎کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: