کد خبر: ۵۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰
چین با دارا بودن 250 هزار دریانورد با تصویب کنوانسیون کاردریایی،به عضویت این کنوانسیون درآمد.

دولت چین با تصویب کنوانسیون کار دریایی، شصت و هشتمین عضو سازمان بین المللی کار است که این کنوانسیون را تصویب کرده است.

به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز، بر اساس اصل چهارم رژیم حقوقی و بین الملل دریایی، تکمیل و اجرای کنوانسیون های سازمان بین‎المللی دریانوردی (IMO)، و کنوانسیون کار دریایی  (MLC) کار و شرایط زندگی دریانوردان را بهبود بخشیده است و همچنین رقابت عادلانه میان مالکان کشتی را موجب شده است.

چین با دارا بودن 250 هزار دریانورد و ناوگان تجاری متشکل از 44 میلیون و 474 هزار تن کشتی نقش مهمی در صنعت جهانی دریانوردی دارد. تصویب این کنوانسیون در چین نقش به سزایی در بهبود شرایط کار و زندگی دریانوردان خواهد داشت.

وو هیلانگ، نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد، اعلام کرد: "افتخار بزرگی است که توانستیم  کنوانسیون کار دریایی مصوب 2006 را در چین به تصویب برسانیم. مطمئن هستم که چین تنها به اجرای این کنوانسیون اکتفا نمی‎کند، بلکه تلاش می‎کند تا همکاری جهان را برای اجرای  کنوانسیون تقویت کند."

قانون دریایی کار در ماه آگوست 2013 در کشورهای امضا کننده آن اجرا شد. 30 کشور که در مرحله اول این کنوانسیون را در کشورهای خود تصویب کردند، جزو امضا کنندگان نخستین این کنوانسیون بودند. کشورهایی که تا کنون این کنوانسیون را امضا کرده‎اند در مجموع 80 درصد از تناژ ناوگان کشتی های دنیا را در اختیار دارند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: