کد خبر: ۵۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
مالکان کشتی کانتینری Solarte روسیه در نهایت با پرداخت مبلغ درخواستی دزدان دریایی نیجریه برای آزاد سازی چهار خدمه این کشتی موافقت کردند.

مالکان کشتی کانتینری Solarte روسیه در نهایت با پرداخت مبلغ درخواستی دزدان دریایی نیجریه برای آزاد سازی چهار خدمه این کشتی موافقت کردند تا پس از نزدیک به یک ماه اسارت، دریانوردان  گروگان گرفته شده آزاد شوند.

 به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، به این ترتیب دو تبعه لیتوانی و دو شهروند اوکراینی که در حمله دزدان دریایی در اواخر ماه اکتبر 2015 به کشتی Solarte گروگان گرفته شدن بودند، آزاد شدند و اکنون در راه کشورهای خود هستند.

کشتی Solarte در تاریخ 21 اکتبر 2015 (29 مهر 94) در حالیکه در حال عبور از 100 مایلی (185.2 کیلومتری) بندر هارکورت نیجریه بود، مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفت. دزدان دریایی با سوار شدن به این کشتی، تمامی پول نقد موجود در کشتی را به سرقت بردند،تجهیزات ناوبری و ارتباطی آن را نابود  کردند و در نهایت چهار نفر از 19 خدمه این کشتی را به گروگان گرفتند.

این کشتی کانتینری از کانتونو در بنین به سمت بندر هارکورت نیجریه در حرکت بود. این حادثه نخستین دزدی دریایی گزارش شده در آبهای نیجریه طی پنج ماه گذشته بوده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: