کد خبر: ۵۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
هنرستان علوم و فنون دریایی شهید بایندور که با سرمایه بخش خصوصی احداث شده است فردا در بندر عباس افتتاح می‎شود.

هنرستان علوم و فنون دریایی شهید بایندور که توسط یکی از خیرین مدرسه‎ساز در بندرعباس احداث شده است،فردا افتتاح می‎شود.

بانی ساخت این هنرستان در گفتوگو با خبرنگار مارینتایمز با اشاره به سرمایه گذاری پنج میلیاردتومانی بخش خصوصی در ساخت این هنرستان اظهارکرد: این هنرستان در جهت کمک به آموزش و تامین نیروی دریانورد مورد نیاز کشور در بندر عباس احداث و راه‎اندازی شده است.

محمدرضا قائممقامی با بیان اینکه بخش خصوصی سرمایهگذاریهای لازم را برای احداث این هنرستان و تامین امکانات مورد نیاز آن انجام داده است، گفت: سازمان بنادر در زمینه صدور مجوز و گواهینامههای دریانوردی و آموزش و پرورش هم در بخش آموزش و معرفی و تامین استاد در راهاندازی این هنرستان همکاری دارند و از این نظر هنرستان علوم و فنون دریایی شهید بایندور، اولین هنرستان دریایی کشور است که در قالب این  همکاری سه جانبه آغاز به کار میکند.

رئیس انجمن پایانهداران بنادر ایران با اشاره به اینکه در هنرستان علوم و فنون دریایی رشته‎های دریانوردی از جمله عرشه،موتور و الکترونیک ارائه می‎شود، گفت: این هنرستان نخستین دوره خود را با پذیرش 60 هنرجو آغاز می‎کند.

قائم مقامی که بانی تاسیس هنرستان علوم و فنون دریایی «شهید بایندور» است در ادامه خاطرنشان کرد: در این هنرستان نیروی دریانورد کشور به معنای واقعی آن تربیت خواهد شد به طوری که هنرجویان پس از طی دوره‎های مربوطه و اخذ گواهینامه‎های دریانوردی ،راهی دریا خواهند شد تا پس از کسب تجربه کار در کشتی و آشنایی با شغل دریانوردی در صورت علاقه، وارد این حرفه شوند.

هنرستان علوم و فنون دریایی «شهید بایندور» فردا بعد از ظهر(چهارشنبه 13 آبان ماه ) با حضور مقامات بندری، نمایندگان مجلس و مقامات آموزش و پرورش و مسوولان محلی افتتاح میشود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: