کد خبر: ۵۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
طرح کاهش خسارات دموراژ به منظور رفع موانع موجود و تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری کشتی ها در دستور کار مجلس قرار دارد.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی مجلس شورای اسلامی رویکرد و جهت‎گیری کلان بندر شهیدرجایی را قابل تقدیر دانست و گفت: باید با همکاری و حمایت سایر دستگاه‎ها و ارگان تلاش شود تا افزایش توانمندی فنی و عملیاتی این بندر برای رقابت با بنادر منطقه تسریع شود.

به گزارش مارین تایمز ، منصور آرامی در حاشیه بازدید از غرفه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته ضمن تقدیر از تلاش‎های وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر برای توسعه زیرساخت های صنعت حمل و نقل دریایی و رونق بخشی به بنادر اظهار داشت: از آنجایی که این صنعت نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی کشور دارد، باید از ظرفیت های دریایی و بندری حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی خواستار بهره‎گیری بیش از پیش از پتانسیل‎ها و ظرفیت های موجود به منظور تحقق آرمان توسعه دریامحور شد و افزود: در شرایط پساتحریم و پس از اجرای برجام، باید استفاده بهینه ای از این فرصت ها داشته باشیم.

نماینده بندرعباس و رییس کمیته حمل و نقل دریایی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بهره‎مندی استان هرمزگان از ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی و بیش از ۷۰ بندر بزرگ و کوچک خاطرنشان کرد: تنها با استفاده از اعتبارات دولتی نمی توان این سواحل و بنادر را توسعه داد بلکه می بایست با مشارکت بخش خصوصی به چنین هدف دست یافت.

آرامی ضمن تاکید بر لزوم تداوم تلاش‎ها به منظور حذف موانع سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در بنادر گفت: اقدامات خوبی در این رابطه در بندر شهید رجایی صورت گرفته است که باید برای رسیدن به نقطه مطلوب، کارها و رویه ها تسریع شود.

وی رویکرد و جهت‎گیری کلان بندر شهیدرجایی در زمینه جلب مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و توسعه زیرساخت های بندری و دریایی را قابل تقدیر دانست و گفت:بندر شهید رجایی، سرآمد بنادر بازرگانی کشور است و باید تلاش شود تا با تجهیز فاز رو طرح توسعه این بندر ، به سرانجام رسیدن فاز سه آن و همچنین همکاری و حمایت سایر دستگاه ها و ارگان ها افزایش توانمندی های فنی و عملیاتی این بندر برای رقابت با بنادر منطقه تسریع شود.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی مجلس ارتقا استانداردها در بندر شهید رجایی را از دیگر ضرورت های افزایش توانمندی های رقابتی این بندر عنوان کرد و افزود: تلاش ها و پیگیری های خوبی از سوی مسئولان این بندر در راستای توسعه پس‎کرانه ها در حال انجام است که باید با تسریع این اقدامات، به نقطه مطلوب برسیم.

وی ضمن اشاره به رویکرد پنجمین نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی برای تغییر نگاه ها از فعالیت محوری به کارآمد محوری برای همسویی با شهروندان گفت: برای کسب رضایتمندی مشتریان و مراجعان بندر شهید رجایی، ضرورت دارد تا سیاست " شهروند محوری" در این بندر نهادینه شود.

آرامی در پایان اعلام کرد: طرح کاهش خسارات دموراژ به منظور رفع موانع موجود و تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری کشتی ها در دستور کار مجلس است

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: