کد خبر: ۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۳
دزدان دریایی به یک فروند کشتی کانتینری که در حال گذر از دلتای نیجریه بود،حمله کردند.

دزدان دریایی روز دوشنبه (27 مهرماه) به یک فروند کشتی کانتینری یخچال‎دار که در حال گذر از دلتای نیجریه در  بود حمله کردند و چهار نفر از خدمه آن را ربودند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، تاکنون هیچگونه جزئیاتی از حمله کنندگان و یا مکان دقیق ربوده شدگان به دست نیامده است.

دزدان دریایی همچنین پول نقد موجود در کشتی را سرقت کردند و تمامی تجهیزات آن را پیش از فرار نابود کردند  گزارش این سرقت به مقامات محلی ارسال شده است.

خبرگزاری فرانسه (AFP) گزارش داد که دو خدمه لیتوانیایی و دو اکراینی از میان 19 خدمه کشتی یاد شده، ربوده شده اند. مشخصات کشتی مورد سرقت نیز تا کنون منتشر نشده است.

بر این حادثه برای نخستین بار در پنج ماه گذشته در آبهای نیجریه رخ می‎دهد. سرقت اخیر در غرب محلی رخ داده است که دزدی های پیشین به وقوع پیوسته بودند.

این در حالی است که نیروی دریایی نیجریه گشت‎زنی خود را بر روی رودخانه بونی متمرکز کرده است و همین امر ممکن است موجب شده باشد تا این گروه از دزدان دریایی فعالیت در گستره وسیع تر دلتای نیجریه را برگزیده باشند.

این منطقه از آفریقا در گذشته نیز شاهد حمله دزدان دریایی بوده است به طوریکه در سال 2014، به تنهایی در مجموع حمله به کشتی ها 13 خدمه کشتی به منظور باجگیری ربوده شدند.

جرایم دریایی در منطقه غرب آفریقا در سه ماه گذشته کمتر شد که دلیل این امر فعالیت بیشتر نیروی دریایی نیجریه در منطقه عنوان شده بود. اما وقوع این حادثه نشان داد که نیروی دریایی نیجریه به تنهایی نمی‎تواند امنیت منطقه را تامین نماید.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: