کد خبر: ۴۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
طرح نهایی نوسازی شناورهای فرسوده به سازمان بنادر و دریانوردی ارائه شد تا این سازمان از محل وجوه اداره شده نسبت به پرداخت تسهیلات مربوطه اقدام کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‎های تعاونی‌ حمل‌ونقل دریایی بار و مسافر می‎گوید: طرح نهایی نوسازی شناورهای فرسوده را به سازمان بنادر و دریانوردی ارائه کرده‌ایم.

سیداحمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مارین‎تایمز اظهار داشت: یکی از خواسته‌های ما در بحث قیمت سوخت شناورها این است که دولت برای کمک به نوسازی شناورهای فرسوده، نرخ سوخت را به‌صورت پلکانی افزایش دهد.

وی سپس به طرح نوسازی شناورها اشاره کرد و با یادآوری این‌که در دولت قبل یکبار طرح نوسازی شناورهای فرسوده را به دولت ارائه کردیم، افزود: این طرح را چهار  سال پیش و مدت‌ها قبل از این‌که قیمت سوخت سه برابر شود به سازمان بنادر و دریانوردی دادیم که در آن زمان تا مرز عملیاتی شدن هم پیش رفت.

هاشمی ادامه داد: این در حالی بود که با روی کار آمدن دولت جدید این طرح عملا متوقف شد، البته مسوولان و دست‌اندرکاران دولت یازدهم با اجرای طرح مذکور موافق هستند.

وی با اعلام این‌که در طرحی جدید که به دولت ارائه شده نقاط ضعف و قوت طرح قبلی توسط کارشناسان موردبررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: در این راستا چندی پیش طرح نهایی نوسازی شناورهای فرسوده را به سازمان بنادر و دریانوردی داده‌ایم تا این سازمان از محل وجوه اداره شده نسبت به پرداخت تسهیلات مربوطه اقدام کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‎های تعاونی‌ حمل‌ونقل دریایی بار و مسافر با بیان این‌که سازمان بنادر به تنهایی نمی‌تواند از عهده نوسازی شناورهای فرسوده برآید، گفت: هیات دولت باید بودجه لازم برای نوسازی شناورها  را در اختیار سازمان بنادر قرار دهد.

هاشمی با بیان این‌که حدود 4300 فروند شناور شامل لنج، فایبرگلاس، چوبی و...در ناوگان شرکت‎ها عضو این اتحادیه در حال فعالیت است بیان کرد:حدود 60 درصد این شناورها فرسوده است که برای نوسازی آنها می‌توانیم از ظرفیت‌ کشتی‌سازان داخلی استفاده کنیم، چراکه هم توان، دانش و هم نیروی انسانی آن‎را در اختیار دارند.

وی با بیان این‌که یکی از مسائل ما در بخش حمل‌ونقل دریایی این است که موتور شناورها قدیمی و پر مصرف است، گفت: با نوسازی شناورها علاوه بر افزایش تناژ بارگیری، مصرف سوخت هم  به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: