کد خبر: ۴۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
نرم افزارسه بعدی معرفی بندر بوشهر با نام "واقعیت مجازی" رونمایی شد.

با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، از نرم افزارسه بعدی معرفی بندر بوشهر با نام "واقعیت مجازی" رونمایی شد.

به گزارش مارین تایمز ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این باره گفت : در این نرم افزار که با بالاترین کیفیت گرافیکی روز دنیا ساخته شده، کلیه اماکن، محوطه ها، اسکله ها و تجهیزات بندری بندر بوشهر در محیطی سه بعدی مشابه محیط واقعی و با مقیاس استاندارد به نمایش درآمده است.

محمد راستاد افزود : از ویژگی‎های این نرم افزار می‎توان به قابلیت کنترل کامل فضای سه بعدی همانند بازی‎های رایانه ای، نمایش تجهیزات استراتژیک بندری و دریایی به صورت دسته بندی شده با جزئیات بالا و امکان نمایش اطلاعات آنها، فازبندی طرح های توسعه‎ای آتی بندربوشهر و امکان نمایش آنها به ترتیب دلخواه اشاره کرد.

راستاد اظهار داشت :در این نرم افزار تمامی جزئیات موجود اعم از اسکله ها، پایانه ها و تجهیزات را می‌توان به راحتی با یک کلیک بر روی منوهای مربوطه انتخاب کرد و اطلاعات آنها را با کامل ترین توضیحات به همراه مدل سه بعدی تجهیزات به بیننده نشان داد.

وی اشاره کرد :بر خلاف انیمیشن که یک خط روایی ثابت و مشخص دارد، در این نرم افزار کنترل اینکه چه بخشی از بندر و چه تجهیزاتی نشان داده شود در اختیار کاربر می باشد و می توان با استفاده از منو، در یک لحظه از هر نقطه بندر به نقطه دیگر رفت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد : استفاده از این نرم افزار، عملا ما را از سایر ابزارهای مرسوم ارائه همچون ماکت، عکس و نقشه های سنتی بی نیاز خواهد کردو علاوه برآن قابلیت استفاده موثر در آموزش های دریایی و بندری را نیز خواهد داشت.

راستاد بیان داشت : بر اساس اطلاعات به دست آمده، این اولین نرم افزار واقعیت مجازی در معرفی و نمایش یک بندر تجاری ست که توسط یک گروه حرفه ای اما گمنام از جوانان خلاق بوشهری و با سرمایه گذاری این اداره کل ساخته شده است.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: