کد خبر: ۴۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
دبیرکل IMO مطرح کرد:
کوجی سکیمیزو، گفت:صنعت دریانوردی در شرایط سختی است اما مطمئن هستم که این صنعت از این وضعیت به سلامت عبور می‎کند.

دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی (IMO)، در سخنرانی خود در اجلاس دریانوری دانمارک که امروز (چهارشنبه، 15 مهر 94) در کپنهاگ ایراد کرد، گفت که صنعت دریانوردی دریاهای سهمگین و مشکلات زیادی پیش روی خود دارد.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، کوجی سکیمیزو، اظهار کرد که پس از بحران اقتصادی سال 2008 میلادی و رکود اقتصادی سال 2009، صنعت کشتیرانی جهان همچنان دوران سازگاری با آن وقایع را پشت سر می گذارد.

دبیرکل IMO با بیان امیدواری نسبت به آینده دریانوردی، گفت: "صنعت دریانوردی در شرایط سختی است، اما فکر می کنم که این وضعیت جدید نیست و مطمئن هستم که صنعت دریانوردی از این وضعیت به سلامت عبور می‎کند دلیل آن هم این است که در واقع دریانوردی صنعتی غیر قابل اجتناب در جهان است."

این مقام دریانوردی همچنین از طراحی و اجرای یک مدل جدید در فعالیت های سازمان بین المللی دریانوردی خبر داد و اعلام کرد که بر اساس این مدل ارزیابی اجباری از تمامی اعضای سازمان به عمل می آید تا اداره مناسب صنایع مربوط از سوی اعضا تضمین شود.

سکیمیزو در ارتباط به سایر پیشرفت های صنعت دریانوردی به کشتیرانی بدون سولفور اشاره کرد و اطمینان داد که تا سال 2020 میلادی صنعت دریانوردی با کمبود سوخت مواجه نخواهد شد. وی در اینباره افزود که تحقیقات در زمینه سوخت های با سولفور پائین ادامه خواهد یافت.

این مقام ارشد صنعت دریانوردی با اشاره به تصویر ذهنی موجود از صنعت دریانوردی در جامعه، و کمبود نیروی انسانی در این عرصه در آینده، تصریح کرد که نسل جوان باید برای پیوستن به کشتیرانی ترغیب شوند.

وی گفت: "این مهم است که بتوانیم تصویر مناسبی از صنعت دریانوردی در میان عموم مردم، به ویژه نسل جوان، ایجاد کنیم."

سازمان بین المللی دریانوردی در همین زمینه برنامه‎ای را با عنوان سفیران دریانوردی IMO آغاز کرده است. در این برنامه کشورهای عضو با انتخاب سفیرانی در کشور خود اقدام به تبلیغ درباره مشاغل دریایی در میان جوانان، با شروع از دبستان ها، می کنند. تاکنون 16 سفیر دریانوردی در کشورهای عضو برگزیده شده اند.

اجلاس دریانوردی دانمارک از تاریخ  پنجم اکتبر امسال (13 مهر 94) شروع به کار کرده است و تا 9 اکتبر (17 اکتبر 94) در کپنهاگ ادامه خواهد داشت. اجلاس 2015 با محوریت "آزادسازی پتانسیل های صنعت دریانوردی جهانی" برگزار می شود
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: