کد خبر: ۴۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
نخستین کاپیتان زن کشتی‏‎های مسافری آمریکا سکان به دست گرفت.

صنعت کشتیرانی مسافری آمریکا نخستین کاپیتان زن تاریخ خود را بر روی کشتی مسافری Celebrity Summit با 2100 نفر مسافر و 950 نفر خدمه، روانه سفری 14 روزه کرد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، کاپیتان کیت مک کو، خانوم 37 ساله آمریکایی، هفته گذشته نخستین سفر خود را به عنوان کاپیتان زن بر روی عرشه کشتی Celebrity Summit به وزن 91 هزار تن آغاز کرد. خانم مک‎کو این کشتی مسافری را در این سفر به نیوانگلند و کانادا هدایت می‎کند.

فرماندهی کشتی های مسافری حرفه‎ای است که تاکنون در سلطه آقایان باقی مانده است. رئیس کاپیتان مک‎کو، نخستین مدیرعامل زن خطوط کشتیرانی مسافری سلبریتی، گفت که امیدوارم داستان مک کو "دختران و زنان ما را ترغیب کند که دست خود را بالا بگیرند و بگویند آره، فکر کنم که می‎خواهم این کار را  انجام دهم".

کاپیتان کیت مک کو، در مصاحبه‎ای با شبکه تلویزیونی CBS آمریکا گفت: "هر کسی ذهنیتی کلیشه ای راجع به شخصیت کاپیتان های کشتی دارد. من موهای جوگندمی ندارم، ریش ندارم و طوطی هم بر روی دوشم نیست، اما فکر می‎کنم وقتی مهمانان من رو ببینند به طرز خوبی شگفت زده شوند."

رویای فرماندهی کشتی مک کو در سن 12 سالگی و هنگامی‎که نخستین سفر دریایی خود را به همراه خانواده اش به باهاماس رفت، آغاز شد.

وی ادامه داد: "وقتیکه به پدرم گفتم می‎خواهم فرمانده یک کشتی تفریحی شوم، پدرم به من پاسخی داد که زندگی‎ام را تغییر داد."

شرکت کشتیرانی سلبریتی با دارا بودن 10 فروند کشتی مسافری، مک کو را در حالی به رتبه کاپیتانی ارتقا داد که وی 15 سال سابقه موفق در هدایت کشتی و صنعت دریانوردی داشت. مک کو در طی این سالها مدیریت لجستیک کشتی‎ها را بر عهده داشته‎است ضمن آنکه بر روی عرشه کشتی ها به نقاط مختلف جهان از جمله اروپا، آسیا، استرالیا، دریای کارائیب، شمالغرب اقیانوس آرام و آلاسکا، و کانال پاناما سفر کرده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: