کد خبر: ۴۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
به گفته مدیرعامل شرکت مبین سازگسترخلیج فارس امکان ساخت همزمان ۱۵ سکوی دریایی در یارد شرکت ایزوایکو در بندرعباس وجود دارد.

مدیرعامل شرکت طراحی و ساخت سازه‎های دریایی مبین سازه گستر خلیج فارس(از شرکتهای تابعه ایزوایکو) گفت: با زیرساخت های فراهم شده، امکان ساخت همزمان ۱۵ سکوی دریایی در یارد شرکت ایزوایکو در بندرعباس وجود دارد.

بابک عباسپور درگفت وگو با خبرنگار  مارین تایمز در خصوص اجرای  طرح های فراساحل نفت و گاز شرکت مبین ساز گستر خلیج فارس اظهار داشت: ساخت سکوی گازی فاز یک  ،ساخت سکوی گازی SPD4 فاز دو  و سه ،ساخت حمل و نصب سه جاکت فاز 12  و ساخت جاکت و سکوی فاز 16 پارس جنوبی توسط شرکت مبین سازه انجام گرفته است.

وی ادامه داد:ساخت و حمل و نصب سه جاکت فازهای فازهای شش،هفت و هشت پارس جنوبی و همچنین ساخت دو جاکت و دوسکوی پروِژه نفتی هندیجان  نیز از دیگر پروژه های این شرکت در این بخش است.

مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس اضافه کرد:علاوه براین کار ساخت سکو و جکت های فاز ۱۴ پارس جنوبی نیز در سال 89 به  ما سپرده شد که این پروزه شامل ساخت چهار سکو سرچاهی پارس جنوبی به ظرفیت هرکدام ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز بود.

عباسپور با بیان اینکه بیشترین تعداد سکوی فعال و در حال ساخت مربوط به شرکت ایزوایکو است، گفت: یکی از ویژگی‎های این شرکت بدون حاشیه بودن آن است و هر آنچه در آن انجام می‎شود بر اساس برنامه ریزی قبلی است.

مدیر عامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‎های فراساحل صنعت نفت اظهار داشت: شاید دیگر شرکت‎ها مثلا برای خرید تجهیزات دو ماه زمان بخواهند اما در شرکت ایزوایکو ظرف یک هفته این تصمیم‎گیری انجام می شود؛ که باعث شده میزان پروژه های در دست ساخت از دیگر شرکت ها بیشتر شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: