کد خبر: ۴۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اشتیاق شرکت‎های خارجی برای مذاکره با ایران، گفت: این شرکت‎ها آماده سرمایه گذاری و اتتقال تکنولوژی به ایران هستند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: به نظر می‎رسد که مناسبات و تعاملات خارجی صنعت پتروشیمی ایران از ابتدای سال 2016 عادی شود.

عباس شعری مقدم در گفت وگو با خبرنگار مارین تایمز در خصوص زمان عادی شدن مناسبات شرکت ملی صنایع پتروشیمی با شرکت‎های خارجی، اظهار داشت: تصور می‎کنم که شروع عادی سازی از سال آینده میلادی باشد، و از ابتدای سال 95 نیز، مناسبات شکل شفاف و روشنی به خود بگیرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اشتیاق شرکت‎های خارجی برای مذاکره با ایران، گفت: این شرکت‌ها آماده سرمایه‎گذاری و انتقال تکنولوژی به ایران هستند.

شعری مقدم خاطر نشان کرد: توافق اخیر ایران و 1+5 در وین، شرکت‎های خارجی را شجاع تر کرده و آنها تمایل بیشتری پیدا کرده اند تا برای مذاکره با ایران پا پیش گذارند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به نتایج مذاکرات ایران و شرکت های خارجی، گفت: البته در هیچ کدام از مذاکرات، هنوز وارد جزییات نشده ایم و بیشتر برای همکاری در آینده و تعیین چارچوب های همکاری صحبت شده است.

شعری مقدم با تاکید بر لزوم آماده سازی برای فعالیت در پساتحریم، اظهار داشت: برای جهش دوم صنعت پتروشیمی و استفاده از ظرفیت های جدید، باید شرایط و بسترها را آماده کرد که از جمله آنها می توان به ضرورت تعیین نرخ خوراک اشاره کرد.

پس از دستیابی ایران و 1+5 بر برجام توافق هسته ای در تیرماه سال جاری، شرکت های متعدد آسیایی و اروپایی عازم ایران شده و وضعیت صنعت پتروشیمی در کشورمان را مورد ارزیابی قرار دادند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: