کد خبر: ۴۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
مدیزکل بنادرو دریانودری استان بوشهر گفت: در سال جاری عملیات کانتینری بندر بوشهر هشت درصد افزایش داشته که این امر حاکی ازتمایل صاحبان کالا به استفاده از حمل کانتینری نسبت به حمل فله است.

مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهرتخلیه و بارگیری کالا در یندر بوشهر در  پنج ماه نخست امسال را نزدیک به دو میلیون تن اعلام کرد.

محمد راستاد به خبرنگار مارین تایمز گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش داشته اما در عین حال در همین مدت در بخش کانتینری با تخلیه و بارگیری 111 هزار و 261 TEU کانتینر نسبت به سال گذشته حدود هشت درصد رشد را شاهد بودهایم که نشان از افزایش تمایل صاحبان کالا به جایگزینی کانتینر به جای حمل فله کالا دارد.

وی یادآور شد: در جزیره خارگ هم که عمده تخلیه و بارگیری به کالاهای نفتی اختصاص دارد، 28 میلیون و 518 هزار و 615 تن کالا تخلیه و بارگیری شده که نسبت به پارسال تغییر محسوسی نداشته است.

راستاد درباره عملکرد بندر عسلویه گفت: این بندر در مدت  مذکور ، به میزان 11 میلیون و 403 هزار و 956 تن جابه‎جایی کالا داشته است که کاهش6 درصدی نسبت به پارسال راثبت کرد. در بندر عسلویه نیز همانند بندر بوشهر بخش کانتینر عملکرد خوبی داشته و با جابه‎جایی 110 هزار و 208 TEU کانتینر رشد تقریباً 12 درصدی را تجربه کرده است.

وی افزود: همچنین در بندر گناوه که بزرگترین بندر تجاری سنتی استان محسوب می شود 39 هزار و 576 تن کالا تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی 48 درصدی داشته و در بخش کانتینر نیز با وجود کمبود زیرساختها در این بندر با رشدی 72 درصدی، شاهد تخلیه و بارگیری دو هزار و 311 TEU کانتینر بودهایم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: