کد خبر: ۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰
تردد لاینرهای خارجی به بندر شهیدرجایی، منجر به کاهش فعالیت‎های بندر بوشهر نمی‎شود.

اداره بنادر و دریانوردی بوشهر در ماههای اخیر با دو شرکت معتبر کشتیرانی بینالمللی مذاکرات خوبی برای برقراری خط و سرمایهگذاری در بندر بوشهر داشته که امکان دارد ماحصل این مذاکرات منجر به حضور و فعالیت این شرکتها شود.


مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر درباره میزان آمادگی بندر بوشهر از لحاظ تجهیزات، پسکرانه و زیرساخت‎ها برای پذیرش خطوط کانتینری خارجی، به خبرنگار مارین تایمز گفت: بندر بوشهر با دارا بودن بالغ بر دوهزار متر اسکله، حدود 60 هکتار محوطه، کانال دسترسی دریایی با قابلیت پذیرش کشتیهای تا 30 هزار تن و تجهیزات پیشرفته پایانههای کالای عمومی و کانتینری، در حال حاضر یکی از بالاترین میانگینهای رشد تخلیه و بارگیری کانتینری را در میان بنادر کشور به خود اختصاص داده است.

محمد راستاد با بیان اینکه ما اکنون با 11درصد سهم از حمل و نقل کانتینری کشور، جایگاه دوم را در بین بنادر ایران داریم، یادآور شد: با توجه به محدودیت پسکرانه در بندر بنا داریم که همزمان با رشد میزان تقاضا برای فعالیت در بندر بوشهر، در قالب طرح های توسعهای جزیره نگین، فضا و ظرفیت را برای توسعه فعالیت و پذیرش کشتیهای بیشتر فراهم کنیم.

وی با توجه به اشتیاق لاینرهای خارجی برای حضور در بنادر ایران تاکید کرد: در ماههای اخیر با دو شرکت معتبر کشتیرانی بینالمللی مذاکرات خوبی برای برقراری خط و سرمایهگذاری در بندر بوشهر داشتهایم که امیدواریم ماحصل این مذاکرات منجر به حضور و فعالیت این شرکتها شود.

مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر درباره تدابیر این اداره برای جذب  خطوط کشتیرانی خارجی به سمت بوشهر اظهار کرد: تردد لاینرهای خارجی به بندر شهید رجایی، الزاماً منجر به رکود و کاهش فعالیتها در بندر بوشهر نمی شود در واقع  بندر بوشهر یک بندر فیدری است که میتواند کماکان پذیرش کشتیهای دارای کانتینرهای ترانشیپی از بنادر مختلف خلیج فارس از جمله بندر شهیدرجایی را داشته باشد.

وی یادآور شد: با وجود اینکه در سالهای اخیر فراز و نشیبهایی وجود داشته همواره بندر بوشهر توانسته جایگاه خودش را از نظر حمل و نقل کانتینری حفظ کند و امیدواریم که با توجه به کیفیت خدماتی که در این بندر به خطوط کشتیرانی کانتینری ارایه میشود، بتوانیم تمایل صاحبان کالا را برای انتخاب بندر بوشهر به عنوان مسیر تردد، افزایش دهیم.

بهره برداری از پایانه کانتینری بندر نگین در 872 روز دیگر

مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر درباره پیشرفت فیزیکی جزیره نگین خاطرنشان کرد:در حال حاضر به‎صورت همزمان بخشی از امور اجرایی و همچنین مباحث قراردادی و مطالعاتی احداث پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین در حال انجام است و بر اساس برنامه زمانبندی 872 روز دیگر این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: اعتباری که برای احداث این پایانه توسط بخش خصوصی برآورد شده رقمی معادل 2800 میلیارد ریال خواهد بود که شامل 600 متر اسکله، 30 هکتار محوطه کانتینری و  شش دستگاه گنتری کرین می‎شود.

راستاد ادامه داد: همچنین با بهره برداری از پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین، خطوط کشتیرانی ترددکننده به بندر بوشهر، متناسب با ظرفیت کشتی و میزان کانتینر، در پایانه فعلی بندر بوشهر و یا در پایانه بندر نگین، از خدمات دریایی و بندری استفاده خواهند کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: