کد خبر: ۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
دو دستگاه ترانس‎تینر جدید به ناوگان عملیاتی بندر بوشهر افزوده شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: دو دستگاه ترانس‎تینر (جابه جا ومنظم کننده ردیف های کانتینری) جدید به ناوگان عملیاتی این بندر افزوده شد.

به گزارش  مارین تایمز ، محمد راستاد افزود: با فعالیت این دو دستگاه ترانس‎تینر ظرفیت نگهداری یک هزار کانتینر به محوطه بندر بوشهر افزوده می شود.

وی با بیان این که بندر بوشهر هم اکتون به هشت دستگاه ترانس‎تینر نیاز دارد ادامه داد: تا پایان سال جاری چهار دستگاه ترانس‎تینر جدید به ناوگان عملیاتی این بندر افزوده خواهد شد.

راستاد بیان کرد: ناوگان عملیاتی بندر بوشهر پیش ازاین دارای دو دستگاه ترانس‎تینر بود که هم اکنون به چهار دستگاه افزایش یافته است

وی گفت: هر دستگاه ترانس‎تینر قادر است در هر هکتار یکهزار و 200 TEU  کانتینر را جا دهد.

راستاد افزود: منظم کردن صف های کانتینری و افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کانتینر از عمده مزایای دستگاه های ترانستینر است.

وی یادآور شد: هم اکنون مساحت محوطه نگهداری کانتینری بندر بوشهر 24 هکتار است.

بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هفت میلیون تن کالا را دارد و این روند با طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین به 15 میلیون تن در سال خواهد رسید.

با تکمیل طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت کنونی که 430 هزار TEU است به 500 هزار TEU می‎رسد و برنامه زمان بندی برای تکمیل این طرح سه سال خواهد بود.

با توجه به محدودیت فضا، طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین با حدود 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.

در جزیره نگین پایانه های کانتینری، چندمنظوره و مواد فله مایع احداث می شود.

عملیات اجرایی طرح توسعه جزیره نگین در سفر پارسال هیات دولت به استان بوشهر با حضور رییس جمهوری آغاز شد و در پنج سال آینده فاز نخست توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین تکمیل خواهد شد.

اکنون عملیات آماده سازی محوطه ها برای احداث زیرساخت و روبناها آغازشده و نخستین پایانه جزیره نگین که کانتینری است در دو سال آینده افتتاح می شود.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: