کد خبر: ۳۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
موسسه علوم دریایی نفتکش پارس از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان موسسه برتر علوم دریایی به مرکز آموزش دريايی بندر آستاراخان روسيه معرفی شد.

مدیرعامل موسسه علوم دریایی نفتکش پارس از عضویت این موسسه در اتحاديه دانشگاه های علوم دريايی بين المللی خبر داد به گفته وی اين اتحاديه با همکاری بنياد نيپون فعاليت دارد و  مقر آن در کشور ژاپن واقع است.

اسحاق علی میر با اعلام این خبر به خبرنگار مارین تایمز گفت:علاوه براین موسسه علوم دریایی نفتکش پارس از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان موسسه برتر علوم دریایی به مرکز آموزش دريايی بندر آستاراخان روسيه معرفی شده است که در این راستا بزودی همکاری‎های متقابل خود را با این مرکز شروع خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: علاوه براین، برای جذب فراگیر از کشورهای همسایه مذاکراتی را با مقامات بندر ترکمن باشی ترکمنستان و همچنین بندر بصره عراق انجام داده‎ایم که امیدواریم بزودی نهایی شود.

مدیرعامل موسسه علوم دریایی نفتکش پارس همچنین از مذاکره با بيش از 50 شرکت و ارگان داخلی برای جذب فراگیر و برگزاری دورهای آموزشی خبر داد و گفت:در این ارتباط اقدامات مختلفی انجام شده که از جمله آن می توان به دوره‎های ويژه و اختصاصی مانند دوره مديريت فنی مهندسی( Superintendency ) برای کليه شرکت‎های کشتيرانی و صنايع دريايی وابسته اشاره کرد.

مدیرعامل موسسه علوم دریایی نفتکش پارس درباره عملکرد این موسسه در آموزش و جذب دریانورد گفت: در سال 93 حدود 220 نفر دریانورد ایرانی جذب و به کشتیهای شرکت ملی نفتکش اعزام شده اند که ، اين رقم در سه ماهه اول 94 به 250 نفر رسيده است.

وی افزود: جذب این تعداد دریانورد ایرانی بالغ بر يک ميليارد تومان برای شرکت ملی نفتکش ایران صرفهجويی در پی داشته و از خروج حدود700 هزار دلار ارز از اين شرکت جلوگيری کرده است که البته به همین میزان نیز برای موسسه علوم دریایی نفتکش پارس درآمد در پی داشته است.

میر اضافه کرد: در نيمه اول سال 94 تعداد کل دريانوردان جذب شده به 300 نفر دریانورد رسيده که این تعداد تا پایان سالجاری به 500 نفر بالغ خواهد شد.

وی همچنین از اجرای طرح دانشجو - ملوان در موُسسه علوم دریایی نفتکش پارس خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح تا کنون تعداد 20 دانشجو - ملوان آموزش داده شده که هم اینک در حال کار بر روی کشتی های شرکت ملی نفتکش هستند. طرح ملوان دانشجو جزو طرح های موفق آموزشی می باشد.

میر افزود: همچنين طرح های آموزشی و نيروی انسانی ديگری در موُسسه علوم دریایی نفتکش پارس در دست اقدام است که به محض اجرایی شدن اعلام خواهد شد.

مدیرعامل موسسه علوم دریایی نفتکش پارس در مورد فعالیت‎های آموزشی این موسسه نیز گفت: در سال جاری تاکنون بالغ بر 103 هزار و 512 نفر ساعت نيروی انسانی کادر دريا و صنايع وابسته آموزش دیده اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: