کد خبر: ۳۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
ساخت بندر تجاری در ماهشهر یکی از برنامه‌هایی است که با مشارکت قرارگاه خاتم‌، شهرداری ماهشهر، سازمان بنادر و گمرک در حال پیگیری است.

عضو فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت اسکله‌های بندر تجاری سیف در ماهشهر،‌گفت: لایروبی این بندر به زودی آغاز می‌شود.

حبیب آقاجری در گفت‌وگو با خبرنگار مارین تایمز اظهار داشت: ایجاد بندر تجاری برای استفاده لنج‌ها‌ یکی از برنامه‌هایی است که با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا، شهرداری ماهشهر، سازمان بنادر و گمرک در حال پیگیری است.

نناینده مردم ماهشهر ،امیدیه و هندیجان تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی و گمرک قول‌هایی برای راه‌اندازی این بندر داده‌اند که در این راستا، تاکنون اسکله‌های بندر مذکور ساخته شده است و لایروبی آن نیز به زودی آغاز می‌شود.

آقاجری با اشاره به این‌که شهرداری ماهشهر محوطه‎سازی این بندر را انجام داده است، بیان کرد: حصارکشی پیرامونی این بندر در دست اقدام است که به‌زودی با راه‌اندازی آن در منطقه "سیف" تحول بزرگی در اقتصاد منطقه ایجاد می‌شود.

وی همچنین با اشاره به  ظرفیت بندر امام خمینی گفت: این در حالی است که به دلیل یک خطه بودن راه‌آهن این منطقه سالانه حدود پنج میلیون تن کالا از طریق ریل جابجا می‌شود.

عضو فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی با یادآوری این‌که هم‌اکنون عملیات دو خطه کردن راه‌آهن اهواز-بندر امام در حال اجراست، بیان کرد: اگر این دوخطه کردن تا اهواز انجام شود فایده‌ چندانی برای افزایش حمل‌ونقل ریلی کالا ندارد، بنابراین باید این خط آهن تا شمال ایران دو خطه شود تا جابجایی کالا در حجم انبوه از طریق ریل و بحث حمل‌ونقل چند وجهی محقق شود.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: