کد خبر: ۳۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
در راستای ایجاد فضای امن، نجات غریق، راهنمایی و ارشاد مردم صورت می‎گیرد:
فرمانده یگان‎های ویژه نیروی انتظامی از مشارکت نیروهای این یگان در طرح سالم‎سازی دریا خبر داد و گفت: برای پنجمین سال متوالی است که یگان ویژه در این طرح مشارکت دارد.
فرمانده یگان‎های ویژه نیروی انتظامی از مشارکت نیروهای این یگان در طرح سالم‎سازی دریا خبر داد.

به گزارش مارین تایمز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسن کرمی در مورد فعالیت قرارگاه ظفر گفت: این قرارگاه ساختاری برای افزایش توان یگان‎های ویژه از یک به سه به شمار می‎آید که براساس این ساختار برای مقابله با تهدیدات و بحران‎ها می‎توانیم توان خود را به سه برابر وضع موجود افزایش دهیم.

وی افزود: برای عملی شدن آن از توان دانشگاه پلیس، مراکز آموزش درجه‎داری، واحدهای انتظامی و نیز پلیس افتخاری استفاده می‎کنیم تا از این طریق قدرت مقابله‎ای خود را ارتقاء دهیم.

کرمی ادامه داد  عملکرد قرارگاه ظفر تنها برای مقابله با بحران‎ها محدود نمی شود بلکه برای عملیات مردم‎یاری نیز استفاده می‎شود که می‎توان به طرح «اربعین» و استقرار نیروهای این قرارگاه برای ارائه خدمات به زائران در مرزهای شلمچه، مهران و چزابه اشاره کرد.

فرمانده یگان‎های ویژه ناجا با بیان اینکه «قرارگاه ظفر، یک‎بعدی نیست»، گفت: این قرارگاه ساختاری است که این یگان با بکارگیری نیروهای بالقوه ناجا و حتی پلیس افتخاری درصدد است ضمن افزایش توان خود در مقابله با هرگونه ناامنی در داخل کشور، بستر لازم را برای ارائه خدمات به هموطنان در بلایا و حوادث طبیعی نیز فراهم کند.

این مقام ارشد پلیس ویژه، طرح «سالم‎سازی دریا» را یکی از روش‎های خدمت‎رسانی به شهروندان عنوان کرد و افزود: برای پنجمین سال متوالی است که یگان ویژه در این طرح مشارکت دارد، بگونه‎ای که نیروهای این یگان در راستای ایجاد فضای امن، نجات غریق، راهنمایی و ارشاد مردم در طرح سالم‎سازی استان‎های ساحلی بکار گرفته می‎شوند.

کرمی ادامه داد: برای اینکه فضا خیلی پلیسی و امنیتی نباشد، نیروهای این یگان لباس مخصوص بر تن دارند تا علاوه بر کنترل امنیت، مردم احساس آرامش کنند؛ پلیس ویژه علاوه بر ارشاد و راهنمایی شهروندان، براساس هماهنگی‎های صورت‎گرفته با استان‎ها، با مخلان اجتماعی و مزاحمان نوامیس برخورد می‎کند.

فرمانده یگان‎های ویژه ناجا با بیان اینکه «اکثر تجهیزات یگان‎های ویژه، بازدارنده است»، گفت: تلاش می‎کنیم بخش عمده سیاست بازدارندگی را در تجهیزات پیدا کنیم؛ تقریبا ‎ 54نوع از تجهیزات مورد نیاز این یگان اعم از خودرویی نظیر ماشین‎های زرهی با قابلیت دفاع شهری، الکترونیکی، انواع وسایل مورد نیاز پس از تولید در داخل و بهینه‎سازی به مرحله انبوه‎سازی رسیده است.

وی ادامه داد: چندین نوع از تجهیزات مورد نیاز خود را مجددا به مرحله نمونه‎سازی رسانده‎ایم که تا پایان امسال به مرحله بهره‎برداری می‎رسد؛ این تجهیزات همه در داخل ساخته می‎شود و با توجه به حضور نیروهای خلاق در داخل یگان ویژه ناجا و یا بیرون از سازمان و نیز توانمندی بالا، قادر هستیم بدون وابستگی به خارج، تجهیزات مورد نیاز خود را پیشرفته سازیم.

فرمانده پلیس ویژه، ساخت تجهیزات، تمرین و حفظ آمادگی نیروهای این یگان در قالب طرح «چهار گام»، آموزش کارکنان و ادامه برنامه‎های رویکرد اجتماعی را از برنامه‎های یگان ویژه در سال 94 برشمرد.

کرمی افزود: تلاش می‎کنیم علاوه بر نهادهای مردمی با اقشار مختلف مردم ارتباط داشته باشیم تا در قالب پلیس افتخاری، در طرح‎های خود از آنها بهره ببریم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: