کد خبر: ۳۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
در منطقه عملیاتی خزر برگزار شد
دوره آموزشی تخصصی آشنایی با محرکه های اصلی شناورهای کاسپین با حضور جمعی از کارشناسان شرکت نفت خزر در منطقه عملیاتی خزر برگزار شد.
دوره آموزشی تخصصی آشنایی با محرکه های اصلی شناورهای کاسپین با حضور جمعی از کارشناسان شرکت نفت خزر در منطقه عملیاتی خزر برگزار شد.

به گزارش مارین تایمز به نقل از شرکت نفت خزر، هدف از برگزاری این دوره‎های آموزشی ارتقای سطح دانش کارشناسان مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر  و آشنایی با نحوه کارکرد موتورهای نصب‎شده روی شناورهای کاسپین عنوان شده است.

از مهمترین مباحث مطرح‎شده در دوره آموزشی آشنایی با اصول کارکرد موتور دیزل دریایی MAK١٢M٣٢C و سیستمهای آن، می توان به اصول کارکرد موتورهای دیزل دریایی و ترتیب قرارگیری سیستم محرکه شناور شامل موتور دیزل، جعبه دنده، محور اصلی، پروانه و همچنین تشریح تجهیزات مختلف موتور دیزل دریایی اشاره کرد.

شایان ذکر است که دوره آموزشی دیگری تحت عنوان دوره آشنایی با برنامه سرویس و تعمیر موتور دیزل دریایی MAK١٢M٣٢C و آشنایی با قطعات یدکی و ابزار مخصوص  نیز در منطقه عملیاتی خزر برگزار شد که مدرس دوره به تشریح سیستم‎های سوخت رسانی، خنک کاری، روغنکاری، ایمنی موتور و همچنین نحوه عیب یابی و معرفی ابزارآلات مخصوص موتورهای دیزل دریایی پرداخته است.

شایان ذکر است که انتخاب موتور مناسب و شناخت جامع از ساختار موتورهای دریایی، فرآیند نگهداری و تعمیرات را تسهیل می‎کند. در میان موتورهای موجود، موتور دیزل به دلیل مزایای خود از نظر سوخت ، توان ، راندمان ، دوام و طیف وسیع کاربرد از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است که در این میان شناورهای پشتیبانی چند منظوره کاسپین با توان کششی بالغ بر ١٦٠ تن و توان ١٦٠٠٠ اسب بخار به منظور انجام عملیات جابجایی سکوی نیمه شناور ایران امیرکبیر ، پیش لنگر اندازی و لنگر اندازی در آبهای عمیق دریای خزر در نوع خود بی نظیر هستند.

این دوره‎های آموزشی با حضور جمعی از کارشناسان ستادی و عملیاتی مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر در منطقه عملیاتی خزر برگزار شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: