کد خبر: ۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
اوایل تابستان امسال انجام می‎شود
رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کرد: واحد بودارکننده گاز واحد اوایل تابستان امسال در فاز یک پارس جنوبی راه‎اندازی می‎شود.
رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به پیشرفت ٨٠ درصدی واحد بودارکننده گاز (ادورانت) اعلام کرد: این واحد اوایل تابستان امسال در فاز یک پارس جنوبی راه‎اندازی می‎شود.

منصور بزمی با اشاره به اینکه «طراحی واحد بودارکننده گاز از دو سال پیش آغاز شده است»، گفت: این واحد با دانش فنی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در فاز یک پارس جنوبی، مراحل پایانی نصب را می‎گذراند.

وی تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت این واحد را با کارفرمایی شرکت ملی گاز و حمایت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز طراحی کرده و حدود ٨٠ درصد نصب شده است و امیدواریم اوایل تابستان امسال راه‎اندازی شود.

رئیس پردیس پایین دستی پژوهشگاه ادامه داد: این ماده که یک محصول راهبردی برای صنعت گاز کشور به شمار می رود، در شبکه سراسری گاز تزریق می‎شود که تاکنون از خارج از کشور تامین شده است و در زمان تحریم با مشکلات بسیاری روبرو می شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، ادورانت (Odorant) ماده‎ای بودارکننده است که از آن برای بودار کردن گازطبیعی یا گاز مایع استفاده می شود؛ از آنجا که گاز طبیعی فاقد بو است و در صورت نشت خطر آفرین خواهد بود با تزریق این ماده به جریان گاز طبیعی یا گاز مایع می توان از آن بعنوان ماده‎ای هشداردهنده استفاده کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: