کد خبر: ۲۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
سعیدنژاد در دانشگاه چابهار اعلام کرد: دور تازه تربیت دریانورد در کشور
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به رویکرد توسعه دریامحور و نیاز به تربیت نیروی انسانی؛ هیچ دانش‎آموخته بیکار در رشته دریانوردی در کشور وجود ندارد.
معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به رویکرد توسعه دریامحور و نیاز به تربیت نیروی انسانی؛ هیچ دانش‎آموخته بیکار در رشته دریانوردی در کشور وجود ندارد.

به گزارش مارین تایمز، محمد سعیدنژاد در مراسم گرامیداشت روز معلم و آموزش و پژوهش در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار افزود: صنعت دریانوردی و بویژه افزایش طول و حجم کشتی‎های قاره پیما که هم اینک ساخت آنها در دنیا آغاز شده است؛ می طلبد رشته های علوم دریایی و بویژه دستیابی به دانش و فناوری روز برای عقب نماندن از تجارت جهانی در حوزه دریایی و اقیانوسی به طور جد در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان یک نهاد حاکمیتی و فراملی و بخشی وظیفه خود می داند از دانشگاه ها و رشته های متناسب با بخش های بنادری و ترانزیتی حمایت ویژه کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار از افتخارات و پتانسیل های بسیار قوی کشور در امر تربیت نیروی متخصص برای ناوگان تجاری کشتیرانی بشمار می آید بطوریکه در ابعاد کلان کشور نیز نگاهی خاص و راهبردی به این دانشگاه صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه «بطور حتم این دانشگاه در پیشرفت صنعت دریانوردی ایران و منطقه نقش کلیدی داشته است»، خاطر نشان کرد: متاسفانه در یک مقطع زمانی تربیت نیرو برای ناوگان تجاری دریایی کشور متوقف شد که با پیگیری های دولت تدبیر و امید و دیگر دست‎اندرکاران و راه‎اندازی مجدد رشته های مرتبط، صنعت دریایی کشور بطور حتم در آینده شاهد جهش های خوبی در تربیت نیرو و هدایت صنعت دریانوردی کشور خواهیم بود.

به گفته وی ، حضور چشمگیر دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در رشد و اعتلای صنعت راهبردی دریانوردی نقشی مثال زدنی و رو به رشد است بطوریکه این مرکز دانشگاهی توانسته با تزریق نیروهای متخصص، ایران اسلامی را به یکی از قطب های دریایی منطقه تبدیل کند.

معاون وزیر راه و شهر سازی افزود: با افتخار اعلام می کنیم صنعت دریانوردی تنها صنعتی است که در آن نیروی مازاد یا بیکار وجود ندارد و بر همین اساس جوانان می توانند با انتخاب دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی و استفاده از توان تخصصی این مرکز علمی، خود را به بدنه صنعت دریانوردی ایران اسلامی متصل کنند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات، مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان سیستان و بلوچستان، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه چابهار و اعضای هیات رییسه و هیات علمی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از دیگر شرکت کنندگان این مراسم بودند.
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: