کد خبر: ۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷
استاندار گیلان:
استاندار گیلان گفت: به منظور بهره‎گیری از فرصت‎ها و ارتباط با کشورهای همسایه، پیشنهاد سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در حمل‎ونقل مسافر از طریق دریا را با قید فوریت اجرایی می‎کنیم.
استاندار گیلان گفت: به منظور بهره‎گیری از فرصت‎ها و ارتباط با کشورهای همسایه، پیشنهاد سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در حمل‎ونقل مسافر از طریق دریا را با قید فوریت اجرایی می‎کنیم.

به گزارش مارین تایمز به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی امروز (شنبه) در نشست بررسی سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در کشتیرانی اعلام کرد: به منظور ایجاد رغبت بین اقشار مختلف مردم بعنوان اولین مسافر از خطوط حمل و نقل دریایی استفاده خواهم کرد.

وی ادامه داد: استان گیلان به صورت همه جانبه و با مرکزیت بندرانزلی، آمادگی فراهم کردن زمینه‎های لازم در برقراری مسافربری دریایی را دارد.

استاندار گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت دریا در حمل و نقل مسافر تأکید کرد و افزود: عمده کشورهای دنیا با توجه به مشکلات مختلف در حوزه جاده‎ای در حمل‎ونقل مسافر داخلی و خارجی از ظرفیت دریا استفاده می‎کنند.

وی همچنین با اشاره به سفر رییس‎جمهوری به کشورهای حاشیه دریای خزر و نیز پروتکل‎هایی که بین استانداران گیلان و آستراخان منعقد شده و نیز تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید از ظرفیت دریا بیشتر بهره‎مند شویم، خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت‎های ارزشمند ایجادشده در حوزه سرمایه‎گذاری در دریای استان گیلان، در سال جاری بخش مهمی از توسعه اشتغال با محوریت دریا انجام می‎گیرد.

وی استقبال و حمایت در حوزه سرمایه‎گذاری اقتصادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی را ضروری دانست و یادآور شد: رویکرد کشور و دولت در درازمدت، حضور دولتی نیست و باید با هدایت و حمایت به سمت بخش خصوصی سوق داده شود.

در این نشست فرمانداران شهرستان‎های رشت و انزلی، مدیرکل بنادر و دریانوردی و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیران عامل سازمان همیاری شهرداری های استان و شرکت کشتیرانی خزر حضور داشتند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: