کد خبر: ۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
نقشه راه فناوری‎های صنایع دریایی با مشارکت وزارتخانه‎های نفت و دفاع و سازمان‎های مرتبط تا پایان تیرماه ارایه می‎شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نقشه راه فناوری های صنایع دریایی با مشارکت وزارت خانه های نفت و دفاع و سازمان های مرتبط تا پایان تیرماه ارایه می شود.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، دکتر محمد سعید سیف امروز (دوشنبه) در حاشیه برگزاری ششمین همایش بین المللی صنایع فراساحل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نقشه راه قرار است اولویت های صنایع دریایی مشخص شود تا همه سازمان ها وظیفه خود را بدانند و هم افزایی بیشتری ایجاد شود و از طرفی ستاد توسعه فناوری صنایع دریایی معاونت علمی نیز بداند از چه صنایعی و به چه صورت باید حمایت کند.

وی خاطرنشان کرد: صنایع دریایی در زمره صنایع بسیار گرانقیمت قرار دارد و ایران کشوری نسبتا جوان در این زمینه است و پتانسیل آن را نداریم که بتوانیم در تمامی زمینه ها فعالیت موثر داشته باشیم از این رو ضروری است نقشه راهی وجود داشته باشد تا اولویت های فعالیت ها مشخص شود.

وی با بیان اینکه «تهیه این سند راه از شش ماه گذشته آغاز شده است»، ابراز امیدواری کرد این نقشه بتواند باعث هم افزایی بیشتر و ایجاد ثروت ملی در این حوزه شود.

ششمین همایش بین المللی صنایع فراساحل امروز با حضور متخصصان و کارشناسان حوزه صنایع دریایی در دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد. این همایش تا فردا ادامه دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: