کد خبر: ۲۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۱
دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‎های گیلان اعلام کرد:
ناجیان غریق در صف اول امداد و نجات و برقراری امنیت گردشگران دریا هستند و باید از افراد با تجربه و آموزش‎دیده بعنوان ناجیان غریق در طرح‎های سالم‎سازی و مناطق خطرآفرین استفاده شود.
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‎های گیلان گفت: ناجیان غریق در صف اول امداد و نجات و برقراری امنیت گردشگران دریا هستند.

یونس رنجکش در کمیته بررسی مشکلات و راهکارهای جذب و بکارگیری ناجیان غریق ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان افزود: باید از افراد با تجربه و آموزش‎دیده بعنوان ناجیان غریق در طرح‎های سالم سازی و مناطق خطرآفرین استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: حضور ناجیان دارای مهارت و آموزش‎دیده، نقش مهمی در کاهش تلفات انسانی و پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی ناشی از غرق شدن افراد در دریا دارد.

وی از دست‎اندرکاران هیأت نجات غریق خواست تا با شناسایی یا فراخوان عمومی داوطلبان علاقمند به فعالیت نجات غریق، زمینه‎های جذب و ارائه مهارت های لازم به آنان را فراهم کنند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های گیلان ضمن اشاره به مزایای معنوی و کار خیرخواهانه ناجیان غریق در نجات جان انسان‎ها یادآور شد: از نگاه اشتغالزایی و کسب درآمد نیز با توجه به موهبت خدادادی ساحل و دریا در گیلان، این شغل می تواند یک فرصت کسب و کار فصلی نیز به شمار آید.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی طول نوار ساحلی در استان گیلان و برنامه‎ریزی‎های انجام‎شده برای استفاده از ظرفیت‎های ساحل و دریا در حوزه گردشگری و همچنین تمایل مردم برای استفاده از این ظرفیت، یکی از فرصت‎های اشتغالزایی می‎تواند در بستر هیأت نجات غریق تولید شود.

رنجکش شرط پذیرش این افراد بعنوان ناجیان غریق را گذراندن دوره‎های مهارتی و کسب گواهی‎های آموزشی هیأت نجات غریق عنوان کرد.

وی همچنین بر تأمین و تجهیز امکانات مورد نیاز ناجیان غریق در سواحل تأکید کرد و گفت: با توجه به حمایت‎های صورت‎گرفته از سوی دولت و تلاش‎های مجموعه استانداری گیلان با تأکیدات استاندار که در خصوص تأمین نیازهای ناجیان غریق داشته‎اند، امکانات مورد نیاز امسال برای هر ناجی تهیه و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: باید به این امر توجه داشته باشیم که ناجیان غریق ما، سفیران فرهنگی این استان در ارتباط با گردشگران در سواحل هستند که نقش اجتماعی و فرهنگی آنان در انعکاس فرهنگ گیلانیان و هدایت گردشگران، در پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی بسیار مهم است.

در این جلسه مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، سرپرست هیأت نجات غریق استان و رؤسای این هیأت در شهرستان‎ها نیز حضور داشتند و به بیان مشکلات و برنامه‎های خود پرداختند.

گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان، 300 کیلومتر نوار ساحلی دارد. سال گذشته حدود 600 ناجی غریق و همیار منجی در مناطق خطرآفرین استان و 33 طرح سالمسازی شامل 66 شناگاه برای خواهران و برادران حضور داشتند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: