کد خبر: ۲۴۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۵
مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس:
به دلیل مشکلات مالی طرف ونزوئلایی، تنها پروژه مشترک این کشور با ایران در بخش پتروشیمی متوقف شد.
مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس گفت: به دلیل اینکه طرف ونزوئلایی دچار مشکلات مالی بود و نتوانست سهم خود در پروژه ونیران را تأمین کند، همکاری با آنها در این طرح متوقف شد.

به گزارش خبرنگار انرژی مارین تایمز، عادل نژاد سلیم در حاشیه برگزاری نشست انجمن مدیریت ایران در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط احداث مجتمع پتروشیمی مشترک میان ایران و ونزوئلا موسوم به ونیران اظهار داشت: با قطع همکاری با ونیران در پروژه پتروشیمی آپادانا، امکان یافتن شریک جدید در این پروژه فراهم شد.

نژاد سلیم اظهار داشت: البته شراکت ونیران را منحل نمی‎کنیم و تنها غیرفعال باقی می‎ماند تا در آینده در سایر پروژه‎ها‎ از آن استفاده کنیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت توسعه پتروشیمی ونیران- آپادانا، گفت: برج اول ونیران نصب شده و حداکثر تا سه سال آینده راه اندازی می‎شود.

واگذاری بزرگترین پروژه صنعت گاز
مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس اضافه کرد: ابلاغیه واگذاری احداث پالایشگاه گازی بیدبلند 2 به هلدینگ خلیج فارس توسط وزارت نفت صادر شده است.

نژاد سلیم افزود: پیش‎بینی می‎شود که فاز اول این پالایشگاه گازی به ظرفیت بیش از 150 هزار مترمکعب در روز تا دو سال آینده راه‎اندازی می‎شود.

تولید 20 میلیون تن محصولات پتروشیمی
وی درباره وضعیت تولید هلدینگ خلیج فارس نیز اظهار داشت: قصد داریم با توسعه ظرفیت‎ها‎، به ظرفیت تولید 20 میلیون تن در سال جاری دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس افزود: تولید محصولات پتروشیمی در سال 93 نسبت به سال 92 ، بیش از 1.5 میلیون تن افزایش داشته است.

مشکل کمبود خوراک پتروشیمی‎ها‎ رفع شد
وی خاطر نشان کرد: با راه‎اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، مشکل کمبود خوراک مجتمع‎ها‎ی پتروشیمی رفع می‎شود.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس در خصوص سایر پروژه‎ها‎ی پتروشیمی نیز گفت: فاز 2 پتروشیمی کاویان در حال راه‎اندازی است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: