کد خبر: ۲۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
دبیر ششمین همایش صنایع فراساحل ایران از قطعی شدن برگزاری چهار کارگاه با حضور متخصصانی از انگلستان خبر داد.
تاکنون حضور چهار متخصص از کشور انگلستان برای چهار کارگاه آموزشی در همایش صنایع فراساحل قطعی شده که امیدواریم تا زمان همایش برگزاری شش کارگاه دیگر نیز قطعی شود.

دبیر ششمین همایش صنایع فراساحل ایران در گفت‎وگو با خبرنگار مارین‎تایمز با اعلام این مطلب گفت: در این دوره، بطور ویژه از متخصصان و دانشمندان حوزه‎های فراساحل به خصوص حوزه نفت و گاز در کشورهای مختلف دعوت شد تا در این همایش حضور یابند و دستاوردهای خود را در زمینه صنایع فراساحل ارائه دهند که تاکنون حضور چهار متخصص از کشور انگلستان در چهار کارگاه آموزشی قطعی شده است که امیدواریم تا زمان همایش برگزاری شش کارگاه دیگر نیز قطعی شود.دکتر سعید مظاهری یادآور شد: پروفسور حميد بهايی رييس دپارتمان مكانيك، هوا فضا و عمران دانشگاه برونل لندن، دكتر ماهانی از شركت اسمارت پتروليوم انگليس و دكتر فخر ياسری كه سابقه مشاوره به شركت‎های متعدد بين‎المللی را دارند، برای سخنرانی و ارائه کارگاه در ششمین همایش بین‎المللی صنایع فراساحل دعوت شده‎اند.

وی با اشاره به اینکه «زمان و ترتیب برگزاری کارگاه‎ها در سایت اطلاع‎رسانی اعلام خواهد شد»، اعلام کرد: موضوعات متنوعی چون ساخت جكاپ، طراحی رايزر انعطاف‎پذير، سيستم‎های زيرسطحی و هيدروديناميک محاسباتی در كارگاه‎های همایش فراساحل پوشش داده می‎شوند.

بر اساس سخنان مظاهری، برگزاری این کارگاه‎های آموزشی در راستای انتقال تکنولوژی و فناوری‎های کشورهای دیگر به متخصصان ماست تا بتوانیم از تجربیات کشورهای پیشرفته در این زمینه استفاده کنیم.

رئیس کمیته فراساحل انجمن مهندسی دریایی ایران در ادامه به ارسال 170 مقاله به کمیته علمی این همایش اشاره کرد و گفت: تعداد مقالات در حوزه انتظارات ما بود؛ زیرا با توجه به سال‎های گذشته انتظار داشتیم که بالاتر از 100 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شود که خوشبختانه حدود 170 مقاله به دبیرخانه رسید و اکنون در حال جمع‎بندی مقالات و امتیازدهی به آنها هستیم.

وی با اشاره به اینکه «برای دو بخش افتتاحیه و میزگرد پس از آن میهمانانی دعوت شده‎اند»، تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست‎جمهوری، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، وزیر نفت، وزیر صنعت، رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران، رئیس مجلس شورای اسلامی و ... از جمله میهمانان این همایش برای آیین گشایش هستند.

مظاهری گفت: همچنین پروفسور بهایی پس از آیین گشایش این همایش در قالب یک سخنرانی مختصر از دستاوردهای بین‎المللی در صنایع فراساحل سخن می‎گوید و توضیحاتی درباره دورنمای این صنعت ارائه خواهد داد.

به اعتقاد رئیس کمیته فراساحل انجمن مهندسی دریایی ایران، هر شرکت ایرانی می‎تواند در این همایش و کارگاه‎های آموزشی آن شرکت کند و اهداف و سیاست‎گذاری‎های خود را با مطالب این کارگاه‎ها هماهنگ کند و فاصله شرکت خودش را با فناوری‎های نوین بسنجد، زیرا این همایش در پی آن نیست که به موضوعات خاص شرکت‎ها ورود و یا آنها را بررسی کند.

وی گفت: هدف از ارائه فناوری‎های نوین و معرفی آنها در این کارگاه‎ها، آشنایی صنعتگران ایران با فناوری‎های روز است تا بتوانند مطابق با آنها منسجم‎تر و هدفمندتر برنامه‎ریزی کنند.

گفتنی است، ششمین همایش صنایع فراساحل ایران به صورت بین‎المللی و در روزهای 14 و 15 اردیبهشت ماه سال جاری توسط انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در محل این دانشگاه برگزار خواهد شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: