کد خبر: ۲۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
سیزدهمین همایش بین المللی بهداشت دریایی(ISMH) تیرماه امسال در نروژ برگزار می‎شود. این همایش، مهمترین همایش در حوزه بهداشت و طب دریا در سراسر جهان است که هر دو سال یکبار برگزار می‎شود.

سیزدهمین همایش بین المللی بهداشت دریایی(ISMH) دوم تا پنجم تیر ماه امسال(23 تا 26 ژوئن 2015) در بندر برگن نروژ برگزار می شود.


معاون
بهداشت اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی دریایی راهبردی ارتش در گفتگو با خبرنگار مارین تایمز گفت: سیزدهمین همایش بین المللی بهداشت دریایی مهمترین همایش در بهداشت و طب دریا در سراسر جهان است که هر دو سال یکبار برگزار می شود.

دکتر سیدشهرام میرزمانی درباره موضوعات مطرح درسیزدهمین همايش بین المللی بهداشت دریایی گفت: در این همایش کارشناسان و متخصصین دریا از کشورهای مختلف اطلاعات و تجربیات خود در حوزه طب دریایی و موضوعاتی مانندسلامت شغلي دريانوردان ،اورژانس هاي دريایی، فشارهاي رواني، بهداشت روان و عوامل رواني اجتماعي در محيط دريا ،بيماري هاي پوستی در دريا ،دريانوردي و آمادگي هاي پزشكي،عوامل انساني در حوادث دريانوردي،طب زیرسطحی و هايپرباريك و ...به اشتراک می گذارند.

به گفنه وی در این همایش نشست هایی با موضوعات خاص در ارتباط با پزشکی برروی کشتی ها،بهداشت در تفريحات و ورزش های دريايي و طب نیروی دریایی و غواصی نیز برگزار خواهد شد.

میر زمانی موضوعات مهم مطرح در سیزدهمین همایش بین المللی بهداشت دریایی را «خطرات بهداشت حرفه ای دریانوردی و پیشگیری از آنها» ،«اورژانس های پزشکی در دریا و رویکرد یکپارچه برخورد یا مدیریت آنها»،«استرس، بهداشت روان، عوامل روانی و سلامت : فردی و محیطی آنها»،«ارتقاء سلامتی و رفاه دریانوردان. اولویت ها و اثربخشی»،«عوامل انسانی و حوادث دریایی. تناسب اندام، خستگی و عملکرد»،«حمل و نقل در بخش انرژی دریایی. فرهنگ و بهداشت شرکتی» ،«بهداشت نیروی دریایی: تحقیقات در عمل»،«ماهیگیری و خطرات آن و مدیریت آنها» و «بنادر، خطرات در تداخل بین کشتی و ساحل» اعلام کرد.

معاون بهداشت اداره بهداشت،امداد و درمان نیروی دریایی راهبردی ارتش افزود:این همایش توسط انجمن بين المللي بهداشت دريايي(IMHA) و با حضور مقامات و مديران سازمان هاي ملي كشورها، شرکت های بزرگ حمل و نقل، خطوط كشتيراني مسافربري، دانشگاهیان، متخصصان بهداشت حرفه ای، پزشکان بنادر دريايي، پزشکان بهداشت دریایی،نیروی دریایی، دانشمندان، پزشکان شاغل برروي كشتي ها و نمایندگان سازمان های بین المللی از جمله سازمان بين المللي دريانوردي(IMO) ،سازمان بين المللي كار (ILO) و سازمان جهاني بهداشتي (WHO) برگزار می شود.

وی از حضور کارشناسان ایرانی در سیزدهمین همایش بین المللی بهداشت دریایی خبر داد و گفت: ایران برای اولین بار در دوازدهمین دوره از این همایش ها که در سال 2013 در بندر برست فرانسه برگزار شد شرکت کرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می تواند به درگاه اینترنتی این همایش به نشانی www.ismh13.org مراجعه کنند.

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: