کد خبر: ۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
وزیر راه با اعلام عملکرد ناوگان حمل‎ونقل کشور در تعطیلات نوروزی گفت: ناوگان دریایی بیش از 5 میلیون نفر را جابه‎جا کرد.
وزیر راه و شهرسازی از جابه‎جایی حدود 14 میلیون نفر از طریق حمل‎ونقل عمومی از 25 اسفند تا 9 فروردین خبر داد و گفت: ناوگان دریایی بیش از پنج میلیون نفر را جابه‎جا کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در بازدید خود از محور هراز و راهدارخانه‎های مبارک آباد و پلیس راه دماوند، افزود: امسال حدود 14میلیون نفر از طریق بخش‎های مختلف حمل‎ونقل‎‎ عمومی جاده‎ای، ریلی، هوایی و دریایی از زمان آغاز سفرهای نوروزی تا پایان روز 9 فروردین جابه‎جا شدند.

وی اظهار داشت: در این مدت سهم حمل‎ونقل‎‎ عمومی جاده ای بیش از 5.5 میلیون نفر، ناوگان دریایی بیش از پنج میلیون نفر، ناوگان ریلی حدود یک میلیون و 260 هزار نفر و ناوگان هوایی حدود دو میلیون و 100 هزار نفر از جابه جایی مسافران نوروزی بود که در بخش حمل‎ونقل‎‎ هوایی حدود 10 درصد و در بخش ریلی نیز حدود پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش جابه جایی مسافران را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه «در ایام نوروز امسال ترافیک جاده‎ها نسبت به سال‎های گذشته روانتر بود»، افزود: در محور خروجی تهران به سمت چالوس، فیروزکوه و هراز با اقداماتی که انجام شد از توقف‎های طولانی که در سال‎های گذشته وجود داشت جلوگیری و شاهد ترافیک روان تری بودیم.

وی در خصوص رفع محدودیت محورهای شمالی کشور در ایام پیک بازگشت مسافران نوروزی، گفت: این محورها به فاصله کوتاهی بعد از اتمام تعطیلات نوروز و سفرهای نوروزی رفع محدودیت می‎شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: