کد خبر: ۲۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران از انجام بیش از 150 هزار نفرسفر دریایی نوروزی در سواحل دریای خزر خبر داد.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران از انجام بیش از 150 هزار نفرسفر دریایی نوروزی از بیست و هشتم ماه اسفند پارسال تاکنون در سواحل دریای خزر خبر داد.

سعید کیاکجوری گفت: این سفرها با استفاده از هزار و 465 فروند شناورمسافری و جت اسکی در این مدت انجام گرفته است.

وی افزود: شمار سفرهای دریایی در نوروز امسال به علت شرایط نامساعد جوی و توفانی بودن دریا نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی اظهار داشت: برای ایجاد ایمنی سفرهای دریایی اقداماتی قبل از فرا رسیدن سال جدید از جمله کنترل صدور گواهینامه شناورها با هدف پیشگیری از فعالیت آنها در زمان مواج و توفانی بودن دریا انجام گرفته و در این مدت شاهد هیچگونه سانحه دریایی در این مناطق نبوده‎ایم.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن دو گروه بازرسی نیز هر روز از 55 ایستگاه و طرح سالم‎سازی دریا با هدف ارایه خدمات بهتر در حوزه سفرهای دریایی بازدید می‎کنند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران همچنین از بازدید بیش از 3000 نفر مسافر و گردشگر از بندر نوشهر در این ایام خبر داد.

آمارهای موجود نشان می‎دهد که از مجموع دست‎کم 15 میلیون مسافر ورودی سالانه به مازندران حدود 80 درصد برای بازدید از دریای خزر به این استان سفر می‎کنند.
برچسب ها: مازندران ، سواحل
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: