کد خبر: ۲۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۷
تازه‎های فناوری دریایی
پس از موفقیت شناور کپسولی مسافربری کوچک طراحی‎شده توسط Lazzarini، یک نمونه سبک‎‎تر و سریع‎تر از آن به نام Reptile، به آب انداخته شد.
پس از موفقیت شناور کپسولی مسافربری کوچک طراحی‎شده توسط Lazzarini، یک نمونه سبک‎‎تر و سریع‎تر از آن به نام Reptile، به آب انداخته شد.به گزارش بخش خارجی مارین تایمز، وزن ‎ این کشتی 500 کیلوگرم سبکتر از نمونه قبلی بوده و با یک موتور دریایی پیشرفته به قدرت 570 اسب بخار تجهیز شده که این شناور را به سرعت نهایی 50 گره می‎رساند.

Reptile یک شناور کوچک است که بدنه‎ای تقویت‎شده از جنس کربن فایبر، با طول 7.5 متر و عرض 3.5 متر دارد.

این بدنه نسبت به شکل نمونه اصلی، جهت تامین بیشتر پایداری در مانورهای سرعت بالا، اندکی اصلاح شده و صندلی مسافران به یک سیستم تعلیق ضد پشوک مجهز شده‎است.

این کشتی دارای یک عرشه مسقف شامل محل نشستن، اتاق فرماندهی، سکوی عقب مخصوص غواصی و سرویس بهداشتی است. داخل این قایق کاملا قابل تنظیم بوده و می‎تواند برای هشت الی 12 مسافر بعلاوه فرمانده، جانمایی شود.

Reptile کاملا دست‎ساز بوده و تماما در کشور ایتالیا مونتاژ شده و دارای ضمانتنامه بین‎المللی است. تست‎های CE روی این شناور انجام شده و بعنوان یک قایق کلاس B پذیرفته شده و می‎تواند موج‎های تا ارتفاع 1.5 متر را درنوردد.

قیمت پایه این شناور حدود 282 هزار دلار  برآورد شده و خریداران باید 9 ماه برای تحویل آن منتظر بمانند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: