کد خبر: ۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵
قول رییس فراکسیون دریایی به مالکان کشتی
دبیر اتحادیه مالکان کشتی اعلام کرد: ماده 9 نظام وظیفه با قید یک فوریت به مجلس می‎رود و امیدواریم خبر تصویب آن را تا زمان برگزاری بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی دریافت کنیم.
دبیر اتحادیه مالکان کشتی اعلام کرد: ماده 9 نظام وظیفه با قید یک فوریت به مجلس می‎رود و امیدواریم خبر تصویب آن را تا زمان برگزاری بیست و سومین همایش ارگان‎های دریایی دریافت کنیم.

حسن تیمورتاش در گفت‎وگو با خبرنگار مارین‎تایمز درباره نتیجه جلسه روز گذشته این اتحادیه که در خرمشهر برگزار شد، اعلام کرد: در این جلسه که سیدحسین دهدشتی، رئیس فراكسیون دریایی مجلس، نیز حضور داشت؛ علاوه بر گزارش مبسوطی که از مسائل مربوط به اتحادیه مالکان کشتی ارائه شد، موضوع ماده 9 نظام وظیفه عمومی (در مورد معافیت سربازی دانشجویان دریانوردی) نیز مورد بررسی قرار گرفت.

تیمورتاش افزود: در ادامه جلساتی که با آقای دهدشتی دراین‎باره تشکیل داده ‎بودیم؛ در این جلسه نیز از ایشان درخواست کردیم ماده 9 قانون نظام وظیفه با قید یک فوریت در مجلس مطرح شود تا بتوان با بررسی‎های پی‎درپی خبر تصویب آن را در بیست‎وسومین همایش ارگان‎های دریایی که به میزبانی شرکت ملی نفتکش در هفته اول خرداد ماه تشکیل می‎شود، اعلام کرد.

وی با اشاره به موافقت دهدشتی با این مسأله گفت: رئیس فراکسیون دریایی مجلس در این جلسه اعلام کرد که برای تحقق این موضوع همه تلاش خود را به کار می‎بندد.

دبیر اتحادیه مالکان کشتی خاطر نشان کرد: در راستای پیگیری این طرح، قرار بر آن شد جلسه‎‎ای نیز با دفتر حقوقی مجلس داشته باشیم و نتایج جلسه هیأت مدیره اتحادیه مالکان کشتی را درباره ماده 9 نظام وظیفه عمومی با آنها مطرح کنیم تا بتوانیم همکاری آنها را نیز به همراه داشته باشیم.

به گزارش مارین‎تایمز، ماده 9 نظام وظیفه در سال 63 برای خدمت سربازی دریانوردان در مجلس تصویب شد که در سال 66 با یک متمم، شرکت ملی نفتکش و سازمان بنادر و دریانوردی هم مجاز شدند در کنار کشتیرانی نیروهایی را معرفی کنند تا دوران خدمت سربازی خود را روی ناوگان بگذرانند و از خدمت سربازی در پادگان‎های مختلف معاف شوند.

وی در ادامه با اشاره به مسائل مربوط به آموزش دریانوردان تأکید کرد: در راستای پذیرش دانشجوی دریانوردی در دانشگاه چابهار از سال 94 قرار بر آن شد تا با همکاری و مساعدت مدیرکل وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه دریانوردی چابهار این طرح عملیاتی شود و دانشگاه نامبرده بتواند از سال 94 این کار را انجام دهد.

افتتاح مرکز آموزش دریانوردی در اروند

تیمورتاش در گفت‎وگوی قبلی خود با خبرنگار مارین‎تایمز از احداث یک مرکز آموزشی در منطقه آزاد اروند خبر داده بود و اکنون نیز اعلام کرد: قرار بر آن شد تا این دانشگاه با همکاری شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی افتتاح شود.

وی افزود: از آنجایی که ساخت مکان یک دانشگاه زمان‎بر است و ضرورت برگزاری کلاس‎ها ایجاب می‎کند که این کار سریع‎تر انجام شود تصمیمی گرفته شد تا با همکاری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و اساتید شرکت ملی نفتکش و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این کار آغاز و کلاس‎ها تا زمان ساخت کامل و افتتاح مکان دانشگاه در دانشگاه خرمشهر برگزار شود.

بر اساس سخنان این مقام آگاه، کلاس‎های دانشگاه دریایی منطقه آزاد اروند از سال 94 در محل دانشگاه خرمشهر برگزار می‎شود.
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: