کد خبر: ۱۴۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با حضور رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع، استاندار هرمزگان،مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی برگزار شد.
در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، استاندار هرمزگان، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی و مدیرعامل شرکت ملی نفتکش در بندرعباسبرگزار شد،مسائل مرتبط با مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) مورد بررسی قرار گرفت .

به گزارش مارین تایمز، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو در این جلسه با اشاره به ظرفیت‎های مغفول مانده صنایع دریایی کشور گفت: حداکثر ۳۰ درصد از ظرفیت ساخت صنایع دریایی در حال استفاده است .

منصور معظمی تصریح کرد: کشتی سازی به عنوان یک صنعت پایه نیازمند توجه ویژه است و با تکیه بر توانمندی داخلی می توانیم نیازهای خود در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی را در داخل کشور تامین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اعتماد به بخش داخلی، پیشرفت امور را به دنبال داشته است، افزود: اعتماد به بخش داخلی موجب شده است تا شرکت ایزوایکو بتواند سکوهایی را با ظرفیت بیش از ۳ هزار تن بسازد.

رئیس هیات عامل ایدرو در ادامه خاطر نشان کرد: باید کمک کنیم تا شرکت ملی نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامس ایران به کشتی‎سازان داخلی اعتماد کنند و سفارش بیشتری را به بخش داخلی اختصاص بدهند.

استاندار هرمزگان هم در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره اینکه کشتی‎سازی به عنوان یک صنعت پایه نیازمند توجه ویژه است، تصریح کرد: تعمیرات شناورهای کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفتکش ایران در کشتی‎سازی بندرعباس متمرکز می‎شود.

فریدون همتی ادامه داد: مجتمع کشتی‎سازی ایزوایکو با ساخت کشتی‎ها و سکوهای نفتی، تجربه‎های موفقی داشته و توانمندی داخلی در این عرصه ها را به اثبات رسانده است.

وی افزود: این مجموعه کشتی‎سازی باید با توجه به وجود فضای رقابتی، بتواند کارها را با کیفیت و متناسب با نیازهای جدید و با سرعت مناسب انجام و تحویل دهد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: ارائه سفارش و متمرکز شدن تعمیرات شناورهای دو مجموعه کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو در بندرعباس از جمله مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در این نشست بوده است.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: