کد خبر: ۱۴۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی از تصویب بسته حمایت از صنعت کشتیرانی کشور خبر داد و گفت:تقریبا تمام خواسته‎های ما که طی نامه‎‎ای برای معاون اول رییس‎جمهور و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ارسال شده بود، هفته گذشته به تصویب رسید.
مدیرعامل کشتیرامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در دوران سختی قرار داریم گفت: همانطور که می‎دانید  85 درصد اقتصاد دنیا و کشور ما وابسته به حمل و نقل دریایی است و این یک عامل تعیین‎کننده است برای اینکه بتوانیم کشورمان را از این شرایط سخت به شرایط آسان منتقل کنیم.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، محمدسعیدی پیش از امروز در مجمع عمومی عادی اتحادیه و انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی که با حضور کاپیتان سردشتی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران برگزار شد با بیان اینکه ما به عنوان مالکان کشتی باید کشورمان را از این مرحله عبور دهیم، افزود: این نیز منوط به همدلی همه اعضا است تا بتوانیم همفکر و همصدا، مشکلات را به پشتوانه و کمک یکدیگر حل کنیم و مسئولیت‎مان را در قبال کشورمان انجام دهیم.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی با بیان اینکه باید در کنار هم و همفکر باشیم گفت: باید اختلاف نظر و دیدگاه‎ها را کنار بگذاریم و یکصدا با یک آهنگ متناسب و همگون از این مرحله سخت عبور کنیم.

سعیدی سپس ضمن قدردانی از اقدامات دبیرخانه اتحادیه مالکان کشتی ایران برای پیگیری و حل مشکلات اعضای این اتحادیه افزود: در شرایط جدیدی که از سال جاری شکل گرفت اتحادیه تلاش‎های زیادی را در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی انجام داده تا خواسته‎های مالکان کشتی را در قالب مصوبه در دبیرخانه این شورا به تحقق برساند و عملی کند.

رییس هیات مدیره اتحادیه مالکان کشتی ایران اظهار کرد: خوشبختانه تقریبا تمام خواسته‎‎های ما که طی نامه‎ای برای معاون اول رییس جمهور و همچنین دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی فرستاده بودیم هفته گذشته به تصویب رسید و به تدریج به وزارت‎خانه‎های مربوطه جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی در توضیح و تشریح این مصوبه گفت:عمده مسئولیت اجرای این مصوبه به عهده سازمان بنادر اجرا گذاشته شده است  اما بخشی که به موضوع سوخت اشاره دارد به عهده وزارت نفت و بخشی هم که به اخذ مالیات و موضوعاتی مانند تغییر پرچم، نقل و انتقالات و مالکیت شناورها می‎پردازد به وزارت اقتصاد و دارایی سپرده شده است تا به کمک این وزارتحانه، کمترین هزینه را در این بخش داشته باشیم.

سعیدی با بیان اینکه در قالب این مصوبه، بسته حمایتی خوبی برای صنعت کشتیرانی کشور تهیه شده است افزود:دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دولت برای تدوین و تصویب این بسته کمک و مساعدت زیادی کردند و قطعا وزارت راه و شهرسازی مشخصا سازمان بنادر و دریانوردی نیز شرایط را مهیا خواهند کرد تا مالکان کشتی از این تسهیلات که توسط دولت ایجاد شده است بهره‎مند شود .

مجمع عمومی عادی سالیانه  اتحادیه و انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی ایران پیش از ظهر امروز چهارشنبه با حضور اعضای این اتحادیه و انجمن، در شرکت ملی نفتکش ایران برگزار شد.
 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: