کد خبر: ۱۴۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:امکانات ایجاد شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی کاملا با هدف تبدیل بنادر کشور به بنادر نسل سوم تطبیق دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امکانات ایجاد شده در بنادر با هدف تبدیل بنادر کشور به بنادر نسل سوم تطبیق دارد و این امر توانسته زمینه را جهت فعالیت صنعتگران و تولیدکنندگان فراهم کند.

 به گزارش مارین تایمز، محمد راستاد درباره حضور سرمایه‎گذاران در بنادر کشور افزود: بنادر در مسیر توسعه از لحاظ زیرساخت، روبنا و تجهیزات قرار دارند و در حال حاضر ظرفیت‎های بسیار خوبی در آنها ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر موارد یاد شده مزیت اراضی پسکرانه‎ای بنادر این است که بدون محدودیت در اختیار سرمایه‎گذاران بخش‎خصوصی قرار می گیرد. اراضی پسکرانه بنادر در قالب مکانیزم شفاف و روان واگذار می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:امکانات ایجاد شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی کاملا با هدف تبدیل بنادر کشور به بنادر نسل سوم تطبیق دارد و توانسته است زمینه را جهت فعالیت صنعتگران و تولیدکنندگان فراهم کند.

وی اظهار داشت: زمان آن رسیده سایر بخش‎هایی که در حوزه بنادر می‎توانند نقش‎آفرینی کنند ورود کرده و به مزیت بنادر کشور توجه ویژه داشته باشند؛ به طور مثال در زمینه حضور صنایع در بنادر و سواحل انتظار داریم وزارت صنعت، معدن و تجارت عنایت خاص داشته باشد و نه تنها برای صنایع جدید بلکه برای صنایع موجود، به خصوص صنایع سنگین هم مشوق های جدید در نظر گیرد تا شاهد حرکت واستقرار صاحبان صنایع در سواحل و بنادر کشور باشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بهترین مشوق ها  برای حضور سرمایه گذاران در پسکرانه بنادر در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از حضور صاحبان صنایع جهت حضور در این نواحی استقبال می کنیم و آمادگی داریم زیرساخت‎های لازم برای فعالیت آنها ایجاد کنیم و درصورت لزوم تسهیلات مورد نیاز از جمله تسهیلات زیربنایی را در اراضی تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی تامین کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: