کد خبر: ۱۴۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
«خالد فالح» وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که کشورش از امروز (شنبه) انتقال نفت از تنگه باب المندب را از سر می گیرد.
«خالد فالح» وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که کشورش از امروز (شنبه ، 13 مرداد 97) انتقال نفت از تنگه باب‎المندب را از سر می گیرد.

به گزارش مارین تایمز به نقل از ایرنا، خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، وی مدعی شد که این تصمیم پس از تاکید نیروهای ائتلاف در خصوص اتخاذ تدابیر لازم برای تامین امنیت و حفاظت از نفت‌کش‌های ائتلاف در این تنگه و جنوب دریای سرخ و نیز با هماهنگی جامعه بین‌الملل، از امروز اجرایی می‌شود.

فالح در 25 جولای (3 مرداد ماه) اعلام کرده بود که کشورش بطور موقت انتقال نفت از طریق تنگه باب‌المندب را تا زمان روشن‌تر شدن وضعیت و ایمن شدن ترانزیت دریایی از طریق این تنگه متوقف می‌کند.

عربستان یک روز پیش از آن مدعی شده بود که نیروهای انصارالله یمن به دو نفتکش سعودی در تنگه باب المندب حمله کرده اند که یکی از آنها آسیب جزئی دیده است.

نیروهای انصارالله چهارشنبه اول آگوست (10 مرداد ماه) از آتش بس یک جانبه نظامی دریایی به مدت 15 روز از سوی این نیروها خبردادند که تا 15 آگوست (24 مرداد ماه) ادامه خواهد یافت.

«محمدعلی حوثی»رئیس شورای عالی انقلاب یمن اعلام کرد که در صورتی که هیچ‌گونه اقدام تنش آمیزی از سوی ائتلاف نظامی عربستان-امارات انجام نشود ادامه خواهد داشت.

جنگنده های ائتلاف عربی آمریکایی به سرکردگی عربستان عصر پنجشنبه بیمارستان «الثورة» (انقلاب) واقع در شهر الحدیده را هدف قرار دادند که در این حمله 52 غیرنظامی کشته شدند.

بندر الحدیده تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ زده یمن است و 70 درصد مواد غذایی، دارویی و کمک های بهداشتی از این طریق، وارد این کشور می شود.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از 23 خردادماه گذشته و با وجود هشدار سازمان های بین المللی بندر الحدیده، تنها گذرگاه ورود کمک‎های بشردوستانه به یمن را هدف حملات همه جانبه قرار داد و درصدد برآمد آن را اشغال کند، اما این اقدام با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به شکست انجامید.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: