کد خبر: ۱۴۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:اگر در منطقه شیر نفتی باز باشد و پول آن به جیب کسانی برود که مردم ایران را تهدید کنند قطعا این موضوع بر روی کارکرد تنگه هرمز تاثیرگذار خواهد بود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سالها تلاش ارتش و سپاه برای تامین امنیت تنگه هرمز گفت: امنیت تنگه هرمز برای آنهایی که با پول فروش نفت خود، امنیت ایران را تهدید می‎کنند، تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش  مارین‌تایمز، امیر دریادار حسین خانزادی، چهارشنبه شب در حاشیه آیین افتتاحیه مسابقات غواصی ارتش های جهان در نوشهر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در سالهای گذشته تامین امنیت تنگه هرمز توسط ارتش و سپاه برقرار شده است و با فرمان رهبری این امنیت با تمام توان ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در محیط بین الملل، تحریم ها بر روی همکاری ها اثر گذار بوده و موجب از بین رفتن این همکاری ها می‎شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ادامه کرد: در این راستا همکاری که نیروی دریایی جمهوری اسلامی به عنوان وظیفه ملی، منطقه ای و جهانی برای برقراری امنیت در حال انجام آن است تحت تاثیر تحریم ها قرار خواهد گرفت.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به کشورهایی که به دنبال تحریم ایران هستند، افزود: اگر در این منطقه شیر نفتی باز باشد و پول آن به جیب کسانی برود که مردم ایران را تهدید کنند قطعا این موضوع بر روی کارکرد تنگه هرمز تاثیرگذار خواهد بود.

شناورهایی که امسال به ناوگان نداجا ملحق می‎شود
وی به رونمایی از تجهیزات جدید این نیرو اشاره کرد و گفت: با توجه به گذراندن آزمایش‎های مختلف و سفرهای دریایی متعدد از سوی ناوگان سهند و انجام آخرین اصلاحات لازم تا پیش از هفتم آذرماه امسال شاهد الحاق این ناوگان به ناوگان جنوب کشور خواهیم بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همزمان در هفتم آذرماه نیز زیر دریایی فاتح که نسل جدیدی از زیردریایی ها می باشد به همراه 3 فروند زیر دریایی کلاس غدیر که 2 فروند از آنها بازسازی و یک فروند نیز جدید می باشد به نیروی دریایی ارتش الحاق خواهد شد.

امیر دریادار خانزادی همچنین ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال نیز کار ساخت ناوشکن دنا که در کارخانجات کشتی‎سازی وزارت دفاع در حال ساخت است به اتمام رسیده و به ناوگان دریایی ارتش افزوده شود.

وی تصریح کرد: احیای ناوگان دماوند در حال انجام است و تا پایان امسال نیز شاهد الحاق آن به ناوگان شمال خواهیم بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سخنان رهبری بر ضرورت حضور در تمامی دریاهای جهان افزود: این موضوع با جدیت دنبال می شود و در ماه آینده یک دریانوردی طولانی مدت در دریاها را خواهیم داشت که نخست حضور در اقیانوس هند و در ادامه در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس خواهد بود.

چهارمین دوره مسابقات ارتش های جهان و سومین دوره مسابقات غواصی عمق برای نخستین باربا حضور 5 تیم از کشورهای آفریقای جنوبی، ونزوئلا، روسیه، سوریه و ایران شب گذشته در نوشهر اغاز شد.

شرکت‎کنندگان در این دوره از مسابقات در هفت  بخش غواصی عمق از جمله میدان موانع، جوشکاری و برشکاری زیرآب، فلنچ ( گونه ای از اتصال دهنده ها است)، نجات زیر دریایی و کشتی مغروق، کار در فضای بسته و امداد و نجات غواص (Cpr) رقابت خواهند کرد.
بازی های بین المللی ارتش های جهان امسال در 28 رشته ورزشی به صورت همزمان در 7 کشور روسیه، چین، ایران، قزاقستان، آذربایجان، بلاروس و ارمنستان برگزار می شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: