کد خبر: ۱۴۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
کارگروه هوشمند سازی بنادر بین اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس تشکیل شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت:کارگروه هوشمندسازی بنادر با هدف کاهش مصرف انرژی و حفظ محیط زیست بین این اداره و دانشگاه خلیج فارس بوشهر ایجاد شد.

 به گزارش مارین تایمز از سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمندزاده طی نشستی با رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر خواستار تعامل موثر و توسعه همکاری دانشگاه در بخش مطالعات کاربردی هوشمندسازی و گردشگری دریایی استان بوشهر شد و افزود: یکی از جنبه‌های  اصلی و موثر در پروژه‌های توسعه هوشمندسازی در بنادر مطرح دنیا، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است. از این رو کارگروه هوشمندسازی دانشگاه به بندر معرفی شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست دریایی هوشمندسازی بنادر موضوع مهمی است که باید مورد پیگیری قرار گیرد و  نیاز است تا تیم دانشگاه ارتباطی تنگاتنگ با بخش عملیاتی بندر داشته باشد.

ارجمندزاده ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه های این اداره کل در سال جاری توسعه مطالعات کاربردی در زمینه توسعه گردشگری دریایی است به همین منظور نیاز است کارگروهی متشکل از دانشگاه و این اداره کل تشکیل شود تا ضمن شناسایی ظرفیت های گردشگری استان بوشهر به تعریف پروژه های کاربردی در این راستا اقدام نماید.

در ادامه این نشست مصلح؛ رییس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر عنوان کرد: در جهت تسریع در مطالعات کاربردی و حرکت به سمت بندر هوشمند آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و ارایه کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه خلیج فارس با همکاری دستگاه‎های اجرایی دیگر و با رویکرد مطالعات کاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه هایی در سطح استان بوشهر است گفت: این دانشگاه  با توجه به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمرکز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظایف اصلی خود می داند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: