کد خبر: ۱۴۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
یک شرکت کشتی‎سازی داخلی برای نوسازی شناورهای تفریحی فعال در آب‎های قشم با سازمان بنادر و دریانوردی وارد مذاکره شد.

شرکت کشتی‎سازی مدکندآلو برای نوسازی شناورهای تفریحی فعال در آب‎های قشم با سازمان بنادر و دریانوردی وارد مذاکره شد.

قائم مقام شرکت کشتیسازی مدکندآلو قشم در گفت‎و گو با خبرنگار مارین‌تایمز درباره پروژه‌های جدید این شرکت گفت:در راستای برنامه‎ها و تدابیر سازمان بنادر و دریانوردی برای تحول ناوگان تفریحی به منظور رونق و توسعه گردشگری دریایی از محل کمیته وجوه اداره شده تسهیلاتی برای نوسازی شناورهای تفریحی فعال در اطراف جزیره قشم در نظر گرفته شده است که شرکت کشتی سازی مدکندآلو نیز  در همین زمینه با این سازمان بنادر ودریانوردی وارد مذاکره شده است.

رضا الماسی با بیان اینکه قرار است 80 فروند شناور تفریحی نوساز وارد ناوگان تفریحی قشم شود، اظهار کرد: شناورهای جدید، شناورهای کاملا استاندارد 12 نفره از جنس فایبرگلاس با 12 متر طول است که 2 موتور دیزل روی آنها نصب می‏‎شود. این شناورها به تجهیزات رفاهی کامل مجهز هستند و مسافران می‎توانند با آنها چند ساعت را به منظور انجام تفریحات دریایی روی آب باشند.

وی با اشاره به ایمنی بالای شناورهای جدید گفت:در حال حاضر شرکت کشتی سازی مدکندآلو پس از طراحی این شناورها در حال ساخت نمونه آنها است.

به گفته الماسی؛ قیمت هر فروند از این شناورها حدود 420 میلیون تومان برآورد شده است.

الماسی تصریح کرد:با ورود شناورهای نوسازی شده، شناورهای فرسوده از ناوگان خارج می‎شود و ناوگان تفریحی این جزیره جوان می‎َشود.

قائم مقام شرکت کشتی سازی مدکندآلو قشم خاطرنشان کرد:از آنجایی که این شناور کوچک است بیشترین تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت آن از محل تولیدات داخل تامین می‎شود و به همین دلیل به تجهیزاتی که از محل واردات و به صورت دلاری تامین می‎شود کمترین وابستگی را دارد

وی گفت:در این راستا نوسانات ارزی و قیمت دلار تاثیری بر قیمت این شناور ندارد بنابراین ساخت آنها حتی در شرایط فعلی نیز امکانپذیر است.

الماسی در پایان یادآور شد: در حال حاضر، علاوه بر نمونه اولیه شناور تفریحی نامبرده، 2 شناور مسافربری دیگر که از سال گذشته ساخت آنها آغاز شده بود در یارد این شرکت در حال ساخت است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: