کد خبر: ۱۴۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
صدور گواهینامه‎های دریایی کشتی‎ها به ادارات و قسمت‎های بازرسی و ثبت شناورها در بنادر جنوبی و شمالی کشور واگذار شد.
در راستای تمرکز زدایی و تکریم ارباب رجوع، صدور گواهینامه‎های دریایی کشتی‎ها به ادارات و قسمت‎های بازرسی و ثبت شناورها در بنادر جنوبی و شمالی کشور واگذار شد. 

به گزارش ماین تایمز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، در سال جاری به منظور تسریع در انجام فرآیندهای ثبت کشتی‎ها و ارائه خدمات مترتب بر آنها و کاهش تردد مالکان و بهره برداران کشتی‎ها به سازمان بنادر؛ اجرای مراحل صدور گواهینامه های دریایی کشتی ها شامل گواهینامه‎های امنیتی، بیمه یا سایر ضمانت‎های مالی در رابطه با خارج‎سازی مغروقه‎ها، آلودگی‎های نفتی و سوخت کشتی ها و تاریخچه مستمر کشتی‎ها در بنادر کشور میسر شده است.

طی دو سال اخیر سازمان بنادر و دریانوردی توانسته است با اجرای پروژه‎های متعدد در زمینه واگذاری امور ثبتی کشتی‎ها به بنادر کشور گامی موثر درخصوص تمرکز زدایی و ارائه خدمات از راه دور را انجام دهد. همچنین باتوجه به انتقال قریب به ۵۰۰ جلد پرونده ثبتی کشتی‎های با ظرفیت ناخالص کمتر از GT۳۰۰۰ به ادارات بازرسی و ثبت شناورها در بنادر جنوبی کشور، اجرای پروژه واگذاری صدور گواهینامه های دریایی فوق الذکر به بنادر کشور را در بهبود بهره‎وری و توانمند سازی ادارات بازرسی و ثبت شناورها در بنادر کشور موثر بوده و افزایش رضایت متقاضیان خدمات ثبتی از نتایج بارز این امر است.

در سال جاری با توسعه زیرساخت‎های نرم افزاری و آموزش کارشناسان متخصص در بنادر کشور و اجرای فرآیندهای ثبتی به صورت کاملاً الکترونیکی، از حجم مراجعات حضوری متقاضیان خدمات ثبتی به مرکز و ادارات بازرسی و ثبت شناورها در بنادر کشور کاسته شده و تحقق بیشتر اهداف دولت الکترونیک از نتایج بدیهی این مهم خواهد بود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: