کد خبر: ۱۴۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
رئیس جمهور کره‎جنوبی خواهان همکاری‎ کشورش با هند در حوزه کشتی‎سازی شد.
مون جائه این، رئیس جمهور کره‎جنوبی، در نخستین سفر خود به هندوستان، خواهان توسعه همکاری‎های دو کشور در صنایع گوناگون از جمله کشتی سازی شد.
 

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز، آقای مون روز دوشنبه (18 تیر 1397) اظهار کرد که متعهد به گسترش روابط کشورش با هندوستان تا سطح رابطه کره جنوبی با کشورهایی مانند چین، ژاپن، روسیه، و آمریکاست.

دیدار مون از هندوستان توسط دولت این کشور از ماه می 2018، هنگام انتخاب وی به عنوان رئیس جمهوری، برنامه ریزی شده بود.

مون گفت: "هندوستان در حال توسعه پایدار است و کره‎جنوبی خواهان مشارکت فعالانه در راهبرد "تولید هندوستان" این کشور است." وی اشاره کرد که هم اکنون بیش از 500 شرکت کره ای در هندوستان فعال هستند.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین از شرکت های هندی خواست تا در کره جنوبی سرمایه گذاری نمایند و عنوان کرد که مسیر جدیدی که کره جنوبی و کره شمالی پیش گرفته اند ممکن است به ایجاد فرصت های تازه منجر شود.

مون گفت: "کره جنوبی و هندوستان هفتمین و یازدهمین اقتصادهای بزرگ جهان هستند. با وجود این، تجارت میان دو کشور سال گذشته میلادی به 20 میلیارد دلار رسید، که گرچه رقم کمی نیست اما مطابق انتظارها نیز نیست."

در این دیدارها نارندرا مودی، نخست وزیر هندوستان، نیز اعلام کرد که راهبرد "تولید هندوستان" تنها یک سیاست اقتصادی نبوده است بلکه راهبردی برای ایجاد روابط با کشورهای دوستی همانند کره جنوبی است. وی تاکید کرد که همه شرکت ها از همه کشورهای دنیا به شکل آزادانه دعوت هستند تا از فرهنگ تجاری شفاف و جدید هند بهره ببرند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: