کد خبر: ۱۴۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
پیام دبیرکل IMO به مناسبت روز دریانورد؛
دبیرکل سازمان بین‎المللی دریانوردی در پیامی به مناسبت روز دریانورد با بیان اینکه دریانوردان شغلی سخت و چالش برانگیز دارند،لزوم حمایت از سلامت دریانوردان را مورد توجه و تاکید قرار داد.
امروز، 25 ژوئن 2018 میلادی (4 تیر 1397) روز جهانی دریانورد است. سال های 2017 و 2018 میلادی نقطه عطفی در صنعت دریانوردی در زمینه رفاه دریانوردان و به ویژه سلامت آنان بوده است.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، به همین منظور سازمان بین المللی دریانوردی شعار روز دریانورد امسال را " حمایت از سلامت  دریانوردان " اعلام کرده است.

پویش‎هایی برای این روز با هدف اطلاع‎رسانی و آگاهی‎بخشی نسبت به کاهش استرس و مسائلی است که رفاه و سلامت دریانوردان را به مخاطره می‎اندازد در نظر گرفته شده است. در این پویش‎ها سعی شده است که بهترین رویه‎ها و مثال‎های مناسبی به این منظور ارائه شود.

اما به مناسبت این روز کیتاک لیم دبیرکل سازمان بین‎المللی دریانوردی (IMO) پیامی منتشر کرده که به شرح ذیل است:
دریانوردان شغلی سخت و چالش برانگیز دارند. شغل آنها از نظر فیزیکی و روانی بسیار سخت است. ایمنی راهبری کشتی‎ها همچنان به تخصص بالا و انگیزه دریانوردان نیاز دارد. با وجود پیشرفت های فناوری مانند هوش مصنوعی همچنان کار دریانوردان پر  از لحظات دشوار است. عوامل بسیار زیادی بر روی کیفیت زندگی بر روی دریا تاثیر می‎گذارند که شامل ترک ساحل، خطر رها کردن دریانوردان بر روی دریا، تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزد، وقوع جرائم، و حتی چیزهای ساده‎ای همانند دسترسی به اینترنت و یا موجود بودن تجهیزات ورزشی بر روی کشتی‎ها می‎شود. تمامی این‎ها و مسائلی بیش از این تحت عنوان رفاه  و سلامت دریانوردان عنوان می‎شود. امسال در روز دریانورد به ما پیوندید تا این موضوع را پیگیری نمائیم.

کمپین امسال همانند سال گذشته بسیاری از شبکه های اجتماعی را در بر می گیرد. روز دریانورد سال 2018 سکویی را برای برقراری ارتباط جهت آگاه‎سازی نسبت به استانداردهای رفاهی و سلامت دریانوردان ایجاد کرده است. شرکت‎های کشتیرانی و سایر کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند می توانند نشان دهند چگونه محیط کاری مطلوبی را بر روی دریا برای دریانوردان ایجاد کرده اند و از این راه تاثیر مثبتی بر روی رفاه آنان گذاشته اند.

مهمتر آنکه از دریانوردان می‎خواهیم که نقطه‎نظرات و دیدگاه‎ها و تجربیات خود را از طریق پیمایشی که انجام می‎شود با ما در میان بگذارند.

در مسابقه عکاسی که در این پویش طراحی شده است نیز دریانوردان می‎توانند با ارسال عکس‎های خود نشان دهند که "یک روز خوب بر روی دریا" چگونه است.

به عنوان دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی از شما دعوت می کنم تا در این پویش شرکت کنید، تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و به ما امکان دهید تا این موضوع مهم را زیر ذره بین ببریم و به خوبی بررسی نمائیم.

گفتنی است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برنامه‎های روز جهانی دریانورد می توانید به وبسایت IMO مراجعه نمائید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: