کد خبر: ۱۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
شرکت کشتی سازی هیوندای نتوانسته است طی 3 سال گذشته در حوزه فراساحل سفارش جدیدی را دریافت کند.
شرکت  کشتی سازی هیوندای (HHI) کره جنوبی تصمیم گرفته است که یکی از یاردهای ساخت سکوهای فراساحلی خود را به دلیل کمبود سفارش به طور موقت تعطیل کند.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز، این یارد در انتهای ماه جولای 2018 پس از آنکه آخرین سفارش خود را تکمیل کرد دیگر فعالیتی نخواهد داشت.

این سفارش در ماه نوامبر 2014 میلادی ثبت شده بود. قرار است که این یارد کشتی سازی در ماه آگوست 2018 تعطیل شود. این برای نخستین بار از زمان آغاز به فعالیت این یارد در سال 1983 میلادی است که به طور کامل تعطیل می شود.

این اقدام درحالی از سوی هیوندای انجام می شود که این شرکت نمی‎تواند از پس مخارج عملیاتی آن در این شرایط بر بیاید. با گرفتن سفارش جدید این یارد دوباره فعالیت خود را از سر می‎گیرد.

شرکت هیوندای نتوانسته است طی 3 سال گذشته در حوزه فراساحل سفارش جدیدی را دریافت کند. گرچه این شرکت در مناقصه‎هایی شرکت کرده بود اما در نهایت این قراردادها را به رقبایی از چین و سنگاپور باخت.

علاوه بر این HHI اعلام کرده است که باید هزینه‎های عملیاتی خود را کاهش دهد تا قدرت رقابتی پیدا کند و بتواند سفارش های جدید به دست آورد.

تعطیلی این یارد منجر به بیکاری 5 هزار و 600  نفر می شود که از این  تعداد 2 هزار  نفر به طور مستقیم و 3 هزار و 600  نفر به صورت غیر مستقیم با این شرکت کار می کردند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: