کد خبر: ۱۴۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
شرکت Enesel یونان 2 فروند از کشتی‎های نفتکش خود را فروخت.
شرکت Enesel یونان 2 فروند از کشتی‎های نفتکش قدیمی خود را به شرکت یونانی Thenamaris فروخت.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، کارگزاران اعلام کرده اند که کشتی Pantelis و Sparto هر یک با ظرفیت 114 هزار DWT که هر دوی آنها ساخت سال 2004 میلادی هستند هر یک به قیمت 11.5 میلیون دلار به فروش رسیده اند.

موسسات VesselsValue و Maritime Strategies International (MSI) برآورد کرده اند که ارزش هر یک از این کشتی های افرامکس بین 13 تا 14 میلیون دلار باشد. با وجود این با در نظر گرفتن شرایط کنونی بازار، قیمت پرداخت شده برای این کشتی‎ها مناسب ارزیابی شده است.

شرکت Enesel که راهبرد محافظه‎کارانه‎ای برای اجاره کشتی‎های خود دارد هر دوی این کشتی‎های خود را به شرکت Navig8 که مدیریت یک ناوگروه (pool) کشتی نفتکش را بر عهده دارد اجاره داده است. این قرارداد تا نوامبر امسال ادامه دارد و نرخ اجاره روزانه هر یک از این کشتی‎ها طبق این قرارداد 12 هزار دلار است.

شرکت های Enesel و Thenamaris تا کنون درباره عقد این قرارداد اظهار نظری نکرده اند.

این کشتی های ساخت شرکت صنایع سنگین هیوندای در حالی به فروش رسیدند که قیمت فروش کشتی‎های نفتکش در بازار  به شدت تحت فشار است. اطلاعات موسسه MSI نشان می‎دهد که کشتی Sparto در شرایط سال 2015 میلادی با قیمت 29.5 میلیون دلار و در شرایط سال گذشته باید با قیمت 15 میلیون دلار به فروش می‎رسید.

با در نظر گرفتن فروش این 2 فروند کشتی، اکنون شرکت Enesel تنها 2 فروند دیگر کشتی نفتکش روی آب دارد. به علاوه اینکه 4 فروند کشتی VLCC این شرکت اکنون در کشتی سازی صنایع سنگین هیوندای در حال ساخت هستند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: