کد خبر: ۱۴۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
بیستمین همایش بین المللی صنایع دریایی روزهای 26 و 27 آذر ماه امسال برگزار خواهد شد.
بیستمین دوره همایش بین المللی صنایع دریایی روزهای 26 و 27 آذر ماه 1397 در جزیره کیش برپا خواهد شد.

 به گزارش مارین تایمز، دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران با اعلام این خبر افزود:  صنایع دریایی کشور بعنوان بخشی مهم از فعالیتهای اقتصادی کشور، طی سالهای اخیر در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته و در عین حال فراز و نشیب های مختلفی را نیز تجربه کرده است. و در این راستا برگزاری منظم و سالانه همایش های صنایع دریایی فرصتی مناسب برای معرفی دستاوردها و بررسی چالش‌های این حوزه مهم از صنعت کشور است.

این  انجمن با بیان اینکه تحریم های اقتصادی کشور و خصوصاً صنایع دریایی و دریانوردی در سالهای گذشته و احتمال برگشت آنها تنگناهای جدی در مسیر توسعه دریایی بوجود آورده است. اعلام کرد: انتظار آن است که با استفاده هوشمندانه از شرایط به وجود آمده در راستای تقویت و توسعه ساخت و تولید داخل با بهره‌ مندی از بستر همایش بیستم، زمینه های بهره برداری بهتر از این فرصت فراهم گردد.

در این راستا دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران  از عموم پژوهشگران، دانشگاهیان، متخصصان، سیاست گذاران، مدیران و دیگر صاحبنظران علاقمند به توسعه صنایع و امور دریایی کشور دعوت کرد ه است  با حضور فعال خود از طریق ارائه مقاله، شرکت در کارگاه آموزشی، حضور در همایش و برنامه های جانبی در تحقق اهداف آن همکاری نمایند.

سخنرانی مسئولان و مدیران ارشد دریایی کشور، سخنرانی اساتید برتر داخلی و بین المللی، ارائه سخنرانی های علمی و مقالات تخصصی، برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگرد و پنل های تخصصی و برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی از برنامه های این همایش خواهد بود.

شایان ذکر است، در این همایش که معتبرترین رویداد دریایی کشور است، پژوهشگران، دانشگاهیان، متخصصان، سیاست گذاران، مدیران و دیگر صاحبنظران علاقمند به توسعه صنایع و امور دریایی، سخنرانی و مقالات خود را  ارائه می کنند و میزبان قشر عظیمی از جامعه دریایی و دانشجویان است.

همایش بین المللی صنایع دریایی که همه ساله توسط انجمن مهندسی دریایی و با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر ارگان های دریایی کشور برگزار می شود، بیستمین دوره آن به دبیری دکتر محمدرضا بهاری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و کارشناس ارشد صنایع فراساحل  برپا خواهد شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: