کد خبر: ۱۴۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: در این چند سال علیرغم محدودیت‌های مالی صندوق گام‌های موثری در راستای حمایت از صنایع دریایی برداشته شده است.

اعضای فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس درنشستی با مدیران صندوق صنایع دریایی مقرر کردند درهنگام بررسی لایحه صنایع دریایی در مجلس با لحاظ کردن انتظارات این صندوق، نسبت به لوایح مربوط به آنها اعلام نظر کنند.

به گزارش مارین تایمز،سه‌شنبه شب (25 اردیبهشت) اعضای فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی نشستی را با مدیران صندوق صنایع دریایی به منظور هم‌اندیشی در راستای ارتقای صنایع دریایی و چگونگی حمایت بیشتر و بهینه‎تر این صنایع در محل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کردند.

در این نشست مهندس عبدالمجید رضوانی مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی ضمن برشمردن اهمیت صنایع دریایی در اشتغالزایی و رفع محرومیت از استان‌های ساحلی اعلام کرد: در این چند سال علیرغم محدودیت‌های مالی صندوق گام‌های موثری در راستای حمایت از صنایع دریایی برداشته شده ولی با توجه به هزینه‏بر بودن این صنعت بودجه‏‌های فعلی جوابگوی اهداف پیش‏بینی شده نبوده و می‏بایست از مبادی قانونی که برای تقویت صندوق صنایع دریایی در نظر گرفته شده اقدامات جدی صورت پذیرد و این قوانین هرچه سریعتر جنبه اجرایی پیدا کنند.

رضوانی افزود: هزینه ساخت یک کشتی بزرگ بیشتر از کل بودجه سالیانه این صندوق است که این خود نشان‏دهنده عظمت صنایع دریایی و بالابودن هزینه‌ها در این صنعت است و بالتبع صندوق به‌عنوان حامی این صنعت نیز می‏بایست از بودجه مناسب‏تری برخوردار باشد تا بتواند جوابگوی حمایت‌های مورد نظر باشد.

وی گفت: صندوق در نظر دارد ظرف دو سال آینده در استان‌های ساحلی نسبت به حمایت جهت ایجاد اشتغال چندهزار نفری نسبت به حمایت از نوسازی شناورهای کوچک در ابعاد گسترده اقدام نماید و می‏بایست منتظر خبرهای خوب در این زمینه باشیم.

نمایندگان نیز متقابلاً بر اهمیت صنایع دریایی و لزوم حمایت از آن تاکید داشتند.

در پایان این جلسه انتظارات صندوق کتبا به نمایندگان ارائه شد و مقرر شد در هنگام بررسی لایحه صنایع دریایی در مجلس با لحاظ کردن موارد مطروحه، نسبت به لوایح مذکور اعلام نظر نمایند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: